Park Deli ma nową siedzibę na Greenpoincie

1054
Właścicielka Park Deli Krystyna Godawa jest bardzo zadowolona z nowej lokalizacji sklepu / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

Popularny wśród mieszkańców Greenpointu sklep Park Deli otworzył podwoje w nowym miejscu. Uroczysta inauguracja działalności odbyła się w czwartek, 19 maja. Wzięli w niej udział zaproszeni goście oraz osoby zaprzyjaźnione i związane z tym lokalem oraz jego właścicielką od wielu lat.

To była prawdziwa uczta kulinarna przygotowana przez Krystynę Godawę, właścicielkę Park Deli, który po zmianie lokalizacji zyskał nie tylko nowy błysk i większą przestrzeń ale także rozszerzył swoją działalność poprzez zwiększenie asortymentu detalicznego i ilość oferowanych potraw, a także możliwość spożywania ich na miejscu.

Poświęcenia pomieszczeń delikatesów, które teraz znajdują się przy 170 Nassau Avenue, dokonał ks. Grzegorz Markulak, proboszcz pobliskiego kościoła św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. Kapłan pobłogosławił także właścicielkę, pracowników sklepu i klientów obecnych na otwarciu.
Nowa lokalizacja jest nie tylko przestrzenniejsza, ale również położona w bardziej ruchliwym miejscu, przez co obok sklepu przechodzi zdecydowanie więcej ludzi i zarazem potencjalnych klientów.

Nowa siedziba Park Deli mieści się przy 170 Nassau Avenue na Greenpoincie / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

“W tej starej lokalizacji też kiedyś mieliśmy bardzo duży ruch, ponieważ dawniej było tam wiele zakładów pracy i warsztatów, a zwłaszcza znajdowała się siedziba firmy Verizon, która zatrudniała mnóstwo pracowników” – powiedziała “Nowemu Dziennikowi” Krystyna Godawa. Dodała jednak, że z biegiem czasu wszystko zaczęło się zmieniać, bowiem rejon ten – w okolicy parku McGolricka, gdzie mieściła się stara siedziba sklepu – podobnie jak cały Greenpoint ulegał coraz większym przemianom gentryfkacyjno-urbanistycznym.

Na szczęście w miejsce likwidowanych warsztatów i zakładów pracy powstawały nowe firmy, których pracownicy szybko poznawali walory kulinarne delikatesów Park Deli i oferowanego tam jedzenia.

“Codziennie przychodziło do nas na obiady m.in. kilkudziesięciu filmowców ze studia Broadway Stages, dzięki czemu przetrwałam najtrudniejszy okres. Otrzymałam od nich także duże wsparcie, gdy właściciele budynku chcieli mnie z niego usunąć. Tak więc dzięki tym filmowcom działałam tam jeszcze kilka lat” – stwierdziła pani Krystyna.

W uroczystym rozpoczęciu działalności Park Deli na Greenpoincie uczestniczyli zaproszeni goście oraz osoby od lat związane z tym sklepem / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

Okazuje się, że mimo zmiany lokalizacji pracownicy Broadway Stages nie zrezygnowali ze stołowania się w polskim lokalu i już zdążyli odnaleźć jego nową siedzibę.

“Niestety ktoś zerwał kartę z informującą o mojej przeprowadzce, którą powiesiłam na witrynie w poprzednim miejscu, a mimo tego dowiedzieli się, gdzie teraz działam, i mnie odszukali oraz zaczęli do mnie znów przychodzić” – powiedziała z dumą właścicielka Park Deli.

Główną przyczyną zmiany lokalizacji delikatesów była zaporowa cena wynajmu pomieszczeń, której zażądali właściciele budynku przy odnawianiu umowy. W ciągu trzech lat czynsz, który musiała płacić Krystyna Godawa, wzrósł ponadtrzykrotnie.

“Nie byłam w stanie płacić im ośmiu tysięcy dolarów miesięcznie. Akurat udało mi się znaleźć bardzo dobry lokal do wynajęcia, tym bardziej że kiedyś też działał w nim sklep z polskim towarem i jedzeniem, i jestem z tego faktu bardzo zadowolona. Kosztowało mnie to dużo pracy, czasu i pieniędzy, ale myślę, że klienci będą bardzo zadowoleni z nowego wyglądu sklepu, a przede wszystkim z naszego smacznego, domowego jedzenia” – podkreśliła pani Krystyna. Dodała, że jest przekonana, że dotychczasowi klienci – podobnie jak pracownicy Broadway Stages – na pewno dalej będą u niej robić zakupy i przychodzić na obiady, tym bardziej że ta nowa siedziba jest tylko dwie przecznice od starej lokalizacji.

“W związku z tym, że cały czas korzystam z tego samego numeru telefonu, to wiele osób dzwoniło już do mnie z pytaniem, gdzie i kiedy zacznę znowu działać. Tak więc niektórzy nawet nie mogli się doczekać momentu, aż wszystko zostanie tu zrobione i rozpocznę normalne funkcjonowanie” – powiedziała z dumą właścicielka Park Deli.

Kotlety z kurczaka i krokiety według receptury Krystyny Godawy należą do specjalności Park Deli / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

Okazuje się, że nie tylko nowa siedziba sklepu jest przestronniejsza, a jego wnętrze widoczne poprzez wielkoformatowe szyby, ale również wewnątrz znajdują się trzy stoliki, przy których można usiąść i na miejscu zjeść obiad. Niebawem będą także trzy stoliki na zewnątrz delikatesów od strony Diamond Street, gdzie jet bardzo szeroki chodnik. W dodatku poszerzony został dotychczasowy asortyment produktów detalicznych, jak i oferowanych gorących dań oraz zimnych potraw garmażeryjnych.

“Czekam też na licencję na piwo. Tak więc myślę, że każdy będzie miał okazję znaleźć u nas to, co lubi” – poinformowała nasza rozmówczyni. Oczywiście specjalnością Park Deli na pewno pozostaną smaczne pierogi, krokiety i kotlet z kurczaka. Wszystko przyrządzane według receptury pani Krystyny.

“Właściwie to robimy to, co klienci sobie życzą, tym bardziej że cały czas zajmujemy się także działalnością kateringową, tak więc nasza oferta jest bardzo szeroka” – wyjaśniła właścicielka Park Deli.

Uczestnicy oficjalnej inauguracji działalności delikatesów w nowym miejscu bardzo zachwalali jedzenie, które mieli okazję spróbować podczas otwarcia, ale także to, które znali z działalności sklepu we wcześniejszej lokalizacji.

Pierogi wg. receptury Krystyny Godawy są specjalnością sklepu Park Deli / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

“Pięknie i z klasą przygotowane oraz podane jedzenie, a przede wszystkim bardzo smaczne” – podkreśliła Teresa Piasecka, która na co dzień zajmuje się księgowością.

“Ja jestem bardzo starą klientką pani Krysi. Od wielu lat zamawiam także u niej jedzenie na imprezy organizowane przez Polish Filmmakers NYC i ich uczestnicy są z niego bardzo zadowoleni. Sama również lubię jej potrawy. Cieszę się, że w końcu udało się jej otworzyć delikatesy w nowym miejscu i myślę, że na pewno nie tylko powrócą do niej wszyscy starzy klienci, ale także przejmie tych, którzy kiedyś korzystali z poprzedniego sklepu, który się znajdował w tym miejscu” – stwierdziła Agata Drogowska, dyrektorka Polish Filmmakers NYC.

“Zapraszam wszystkich moich dotychczasowych klientów, jak i nowe osoby, które, mam nadzieję, szybko zostaną z nami i będą zadowolone  z zakupów i oferowanego jedzenia” – podkreśliła na zakończenie rozmowy właścicielka delikatesów Krystyna Godawa.

Nowa siedziba Park Deli znajduje się przy 170 Nassau Avenue (przy skrzyżowaniu z Diamond Street) na Greenpoincie. Sklep jest czynny od 7 rano do 7 wieczorem od poniedziałku do soboty.

W sklepie Park Deli również jest bardzo duży wybór dań rybnych / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK