Po raz kolejny nasza rodaczka z tytułem Miss Immigrant USA

"Wychowałam się w środowisku o silnych tradycjach patriotycznych i Polska jest bardzo bliska mojemu sercu"

1765
Miss Immigrant USA 2021 Sylvia Wądołowska studiuje matematykę i informatykę, a także jest modelką i aktorką / Foto: YOLANDA WĄDOŁOWSKA

Pochodząca z Brooklynu Sylvia Wądołowska zdobyła tytuł Miss Immigrant USA 2021. To drugie z rzędu zwycięstwo reprezentantki Polonii. W roku ubiegłym tytuł ten otrzymała Katarzyna Zańko.

„Wiadomość o wygraniu konkursu Miss Immigrant USA przywitałam pełnym uśmiechem. To wielkie wyróżnienie świętowałam z moją rodziną i przyjaciółmi. Byłam i jestem bardzo dumna, że mam możliwość reprezentowania Polski jako Miss Immigrant USA 2021. Wychowałam się w środowisku o silnych tradycjach patriotycznych i Polska jest bardzo bliska mojemu sercu” – podkreśliła w rozmowie z „Nowym Dziennikiem” Sylvia Wądołowska. Dodała, że była bardzo zaskoczona i niesamowicie się cieszy liczbą otrzymanych gratulacji oraz okazanego jej wsparcia, za co wszystkim serdecznie dziękuje.

Koronacja tegorocznej Miss Immigrant USA odbyła się 22 listopada, a wybory miały nietypowy przebieg, co związane było z ograniczeniami dotyczącymi panującej pandemii koronawirusa. Dlatego też odbyły się w przestrzeni wirtualnej. W ten sposób przeprowadzono prezentację kandydatek jak i głosowanie.

Każda z pretendentek do korony najładniejszej imigrantki w USA musiała wysłać film, na którym prezentowała swoje wdzięki. Był on później zamieszczony na stronie internetowej organizatorów konkursu, tak by każdy zainteresowany mógł się z nim zapoznać i zagłosować na swoją ulubioną kandydatkę. Swoje głosy oddawali również jurorzy.

„Wolałabym, żeby ta gala odbyła tak jak wcześniejsze, z naszym osobistym udziałem, jednak cieszę się, że miałam możliwość uczestniczenia w wyborach Miss Immigrant USA przeprowadzonych w ten sposób” – stwierdza Sylvia Wądołowska.

Polska reprezentantka Sylvia Wądołowska okazała się najpięknieszą imigrantką w całych Stanach Zjednoczonych i zdobyła tytuł Miss Immigrant USA 2021 / Foto: JAKUB SŁOWIK

Dla Polki był to trzeci tego typu konkurs i obecnie nosi także tytuł ECUSA New York’s People Choice.

„Uwielbiam brać udział w takich wyborach, ponieważ daje mi to dużo radości i zabawy, a także mogę popuścić wodzę fantazji. Jest tam też niepowtarzalna atmosfera przyjaźni, gdzie młode dziewczyny i kobiety mają okazję do rozwijania pewności siebie, umiejętności wystąpień publicznych i zabierania głosu, a także spotkania wielu ciekawych ludzi” – podkreśla nasza rozmówczyni. Dodaje, że przy takich okazjach ma sposobność poznania wielu dziewczyn, które tak samo jak ona mają wspaniałe pomysły i są niepowtarzalne.

„Podobnie jak w przypadku Miss Immigrant USA, wszystkie uczestniczki tych konkursów wnoszą coś nowego i wyjątkowego, jako że każda z nich reprezentuje inny kraj i inną kulturę” – zaznacza Sylvia Wądołowska. Jej zdaniem udział w takich wydarzeniach stwarza uczestniczkom możliwość zostania liderem i prowadzenia działalności łączącej różne środowiska oraz okazję do świętowania i poznawania innych kultur.

Nasza rozmówczyni podkreśliła przy okazji, że jest bardzo dumna ze swojego polskiego pochodzenia. Tytuł Miss Immigrant USA 2021, który zdobyła, przypomina jej, że mieszkamy w pięknym kraju zbudowanym przez naszych przodków, którzy też byli imigrantami, i jak zaznaczyła „to dzięki nim, wielu z nas ma teraz szansę spełnienia się”. W jej ocenie, cały proces wyboru najładniejszej imigrantki w USA daje kandydatkom do tego tytułu okazję pokazania ich osiągnięć.

„Szeroka gama narodowości, szczególnie w Nowym Jorku, tworzy niepowtarzalną energię, która sprawia, że jest to najbardziej magiczne miasto na świecie. Posiadanie tego tytułu daje mi możliwość pracy z innymi imigrantkami oraz inspirowania ich do rozwijania swoich zamiłowań i talentów” – podkreśla Sylvia Wądołowska.

Po raz drugi z rzędu tytuł Miss Immigrant USA zdobyła kandydatka reprezentująca Polskę – Sylvia Wądołowska z Brooklynu / Foto: YOLANDA WĄDOŁOWSKA

Do jej obowiazków jako Miss Immigrant USA 2021 należy uczestniczenie w różnych ważnych wydarzeniach i godne reprezentowanie środowiska imigrantów.

„Na takich spotkaniach zabiera się głos w sprawach ważnych dla danej społeczności” – zaznacza nasza rozmówczyni. Piękna Polka, prócz korony i szarfy, otrzymała również nagrodę w postaci stypendium.

„Na pewno będzie to pomocne przy organizowaniu jakiejś społecznej akcji, a także daje mi to możliwość poszerzania i rozwijania moich osobistych zainteresowań” – zapewnia Sylvia Wądołowska i jednocześnie zachęca wszystkie dziewczyny do uczestnictwa w kolejnych wyborach Miss Immingrant USA. W przyszłości planuje współpracę z różnymi grupami imigrantów podczas swoich podróży po świecie, a także zamierza być inspiracją dla innych ludzi, zwłaszcza kobiet.

„Chcę skończyć studia magisterskie, a następnie podróżować jako modelka i aktorka, a także rozpocząć mój własny biznes. Mam nadzieję, że uda mi się to wszystko osiągnąć po to, aby pokazać, że nie należy rezygnować ze swoich marzeń ani poprzestawać tylko na jednym, bo jest wiele ciekawych rzeczy, które można osiągnąć, jeśli się tego naprawdę pragnie” – podkreśla Miss Immigrant USA 2021.

Sylvia Wądołowska jest obecnie studentką trzeciego roku na Wesleyan University w Middletown, w stanie Connecticut. Studiuje podwójny kierunek: matematykę i informatykę. Jest również w zarządzie jedynego stowarzyszenia działającego na tej uczelni, które ukierunkowane jest na współpracę z lokalną społecznością i wspieranie kobiet. Poza tym jest także modelką i aktorką.

„Moja rodzina i przyjaciele wspierają mnie w moich przedsięwzięciach, ponieważ rozumieją, że pracuję ciężko i dążę do osiągnięcia wszystkiego, o czym marzę” – dodaje na koniec tegoroczna Miss Immigrant USA 2021.