Pokarm dla dzieci osiąga ogromne ceny. Nowojorska prokuratura ostrzega

82

Rodziny z małymi dziećmi od pewnego czasu zmagają się z ograniczoną dostępnością pokarmu dla dzieci. Są ludzie, którzy próbują wyłudzić pieniądze, znacząco podnosząc ceny tych produktów.

Prokurator Letitia James zaapelowała do konsumentów, by zwracali większą uwagę ceny produktów. Często mogą być one dużo wyższe, niż te, do których mieszkańcy są przyzwyczajeni. Dotyczy to przede wszystkim ofert pojawiających się w internecie.

Ci, którzy zauważą ceny znacząco przekraczające te dotychczasowe, mogą zgłosić to do biura prokurator. Podejmie ono wówczas odpowiednie kroki. Skargę można złożyć online lub dzwoniąc pod numer 800-771-7755.

James przestrzegła również przed panicznym wykupowaniem dostępnego towaru. Konsumenci powinni zaopatrzyć się tylko w to, co jest im potrzebne. Kupowanie większych ilości może przyczynić się do pogorszenia sytuacji rynkowej.

Przypominamy, że nowojorskie prawo zabrania sprzedawcom podnoszenia cen produktu, w momencie kiedy jest on ciężko dostępny.

Rodzice, którzy jednak nie mogą sobie obecnie pozwolić na zakup pokarmu, mogą zwrócić się do organizacji, takich jak Angels of Long Island, które organizują zbiórki produktów niezbędnych dla dzieci.