Policja w Salt Lake City poszukuje zaginionej studentki

727

23-letnia Mackenzie Lueck jest poszukiwana od ponad tygodnia. 17 czerwca przyleciała do Salt Lake City z Los Angeles i zamówiła taksówkę. Ostatni raz była widziana, gdy wysiadała z taksówki w Hatch Park, w północnej części miasta. 

Ostatnią wiadomość 23-latka wysłała do rodziców 17 czerwca, o godz. 1 w nocy tuż po wylądowaniu w Salt Lake City, gdzie studiuje. Napisała, że jest już na lotnisku. Następnie zamówiła taksówkę do Hatch Park. Kierowca zeznał, że tuż po tym, jak kobieta wysiadła z samochodu, spotkała się z niezidentyfikowaną osobą. 

Funkcjonariusze nie podają szczegółów, zasłaniając się dobrem śledztwa. Wiadomo, że kierowca taksówki jest poza wszelkimi podejrzeniami. Zeznał, że w taksówce, kobieta zachowywała się normalnie, nie wyglądała też na przestraszoną czy zaskoczoną, spotkaniem z osobą w parku. Wiadomo, że wsiadła z nią do samochodu. Telefon 23-latki jest wyłączony. Detektywi próbują znaleźć jakiekolwiek ślady obecności młodej kobiety. Analizowane są nagrania z kamer monitoringu, funkcjonariusze chodzą też od domu do domu, sprawdzając czy mieszkańcy Hatch Park nie zauważyli niczego podejrzanego. Mackenzie Lueck nie pojawiła się na egzaminach, a także na lotnisku, w dniu kiedy miała samolot do domu. Jej bliscy twierdzą, że takie zachowanie nie jest do niej podobne i obawiają się najgorszego.