Polonia przeciwko S.447 – relacja zdjęciowa z Waszyngtonu

876

W sobotę, 11 maja 2019 o godzinie 13:00 w Waszyngtonie przed Białym Domem, przy 1600 Pennsylvania Ave NW, odbędzie się wielka manifestacja Polonii; przylatują delegacje z Chicago, Denver, Kolorado, Florydy, Connecticut.

„Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu istnienie oraz bezpieczeństwo ekonomiczne naszej ojczyzny i naszych bliskich. Przyjedźmy z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi. Przynieśmy flagi. Poświęćmy tę jedną sobotę, aby zamanifestować nasz protest przeciwko działaniom obcych i wrogich nam sił” – apelowali organizatorzy protestu, dodając, że Polska jest ofiarą, a nie sprawcą drugiej wojny światowej.
„Act S.447 – uchwalony przez Kongres amerykański i podpisany przez prezydenta Trumpa – jest skierowany przeciwko polskim interesom narodowym i polskiej racji stanu. Brońmy naszej ojczyzny!
– Kto nie może przyjechać do Waszyngtonu, niech weźmie udział w lokalnych protestach lub zorganizuje grupę do lokalnej manifestacji” – napisali organizatorzy w odezwie do Polonii.

Po manifestacji jej uczestnicy mają udać się do sanktuarium św. Jana Pawła II, aby prosić go o pomoc w ratowaniu ojczyzny. „Jeszcze Polska nie zginęła!”