Polski akcent podczas Wielkanocy w Białym Domu

203
Pierwsza Dama Melania Trump otrzymała dekoracyjne jajko wielkanocne, które stanie się oficjalną pamiątką Białego Domu. Autorką ozdoby jest Amerykanka polskiego pochodzenia Cecilia Glembocki.

Możliwość przygotowania pamiątkowego jajka wielkanocnego dla Białego Domu pani Glembocki traktuje jako wielkie wyróżnienie, ponieważ pierwsza dama USA osobiście wybrała jej projekt. „Melania Trump ma świetny gust, a sygnowane przez nią projekty nawiązują do historii i tradycji. Jej przedsięwzięciom zawsze towarzyszy bogata i piękna oprawa”- powiedziała.

Cecilia Glembocki urodziła się w Stanach Zjednoczonych, ale jej matka była Polką. Aktywnie działa w organizacjach polonijnych i promuje polską kulturę w Stanach Zjednoczonych. Wykonane przez nią dekoracyjne jajko przypomina ludowe rękodzieła słowiańskiego folkloru. Widnieje na nim napis „Be Best” czyli „Bądź najlepszy”. Hasło to nawiązuje do kampanii społecznej pod patronatem Melanii Trump. „Pierwsza Dama USA zachęca dzieci i młodzież, aby w tym, co robią, byli możliwie najlepsi” – wyjaśnia Cecilia Glembocki.