Polski wieczór z NY Red Bulls

341

Po raz kolejny Polonia oraz sympatycy naszej grupy etnicznej będą mogli się spotkać na dużym stadionie. Tym razem Polski Wieczór organizowany jest podczas meczu NY Red Bulls z New England Revolution, który odbędzie się w sobotę, 17 sierpnia, na Red Bull Arena w Harrison, New Jersey.

“Chcemy, żeby to był wieczór zabawy dla fanów sportu i rodzin z dziećmi, które dumne są z polskiego dziedzictwa i lubią się tym dzielić – mówi Michael Wachala, przedstawiciel organizatorów wydarzenia. – Mój tata zawsze wywieszał polską flagę, zabierał mnie na polskie imprezy, uczył szacunku do tego co polskie. Chcę, żeby to było wydarzenie, które gromadzi całe rodziny, abyśmy mogli pokazać, jak liczną grupą jesteśmy. Polskie rodziny, właściciele firm powinni się trzymać razem i być dumni z naszego pochodzenia” – dodaje organizator.

To już drugi w tym roku Polski Wieczór na dużej arenie w New Jersey. W marcu na stadionie Prudential Center w Newarku Polonia, ubrana na biało-czerwono, kibicowała podczas meczu NJ Devils z Capitals. “Nasi rodacy nie zawiedli. Na wieczór z Devils przyszło około 1000 osób. Bardzo im się podobała impreza” – mówi Wachala, licząc i tym razem na dużą frekwencję.

Teraz wybór padł na Red Bulls, bo – podobnie jak NJ Devils – to lokalna drużyna, znana w New Jersey i Nowym Jorku. “Red Bull Arena znajduje się w Harrison, zaledwie kilka mil od Prudential Center. Wiem, że wielu polskich fanów Devils kibicuje też NY Red Bulls. Poza tym Polacy uwielbiają piłkę nożną. Co więcej, ta arena jest na otwartym powietrzu, więc będzie to wydarzenie w stylu piknikowym” – mówią organizatorzy.

Uczestnicy Polskiego Wieczoru mogą się spodziewać wielu atrakcji towarzyszących meczowi. Naszych rodaków na arenie witać będzie gość specjalny Tomasz Adamek, Alpine DJs grać będą polską muzykę, będą gry i zabawy dla dzieci, polskie jedzenie z Polish Food Truck, Biergarden i nagrody dla fanów, sponsorowane przez lokalne firmy prowadzone przez naszych rodaków. DJ Krystian będzie je wręczał przez cały wieczór. “Wybrani fani soccera będą mieli możliwość poznania sportowców na boisku” – zdradzają organizatorzy.

Bilety na polski wieczór z NY Red Bulls kosztują 30 dol. i można je kupić na fevo.me/polishnight oraz facebook.com/rbnypolishnight. Grupa pierwszych 300 osób, które zakupią bilet, otrzyma polski szalik. Podobnie jak w przypadku polskiego wieczoru z NJ Devils, dochód z tego wydarzenia przekazany zostanie na wsparcie organizacji Fight for Mike (www.fight4mike.org), która pomaga dzieciom z porażeniem mózgowym. “W przyszłości myślimy też o założeniu niewielkiego funduszu stypendialnego dla dzieci z polskich rodzin” – zapowiada Wachala.

Dodaje, że ma nadzieję, iż Polskie Wieczory na dużych stadionach, z lokalnymi grupami sportowymi, staną się tradycją. “Już mamy zarezerwowaną imprezę Devils 2020, która odbędzie się w lutym 2020 r. Na pewno wrócimy też do Red Bulls. Chodzi o to, żeby razem się bawić na sportowo w polonijnej grupie” – mówi Wachala.

Polish Night with NY Red Bulls
Sobota, 17 sierpnia 2019
początek – godz. 4 po południu
Red Bulls Arena, Harrison, New Jersey
bilety: 30 dol. – fevo.me/polishnight oraz facebook.com/rbnypolishnight