Pożar na statku. Wiele ofiar

253
epa07812988 A handout photo made available by the Santa Barbara County Fire Department shows the Conception on fire off the north side of Santa Cruz Island, California, USA, 02 September 2019. According to reports, firefighters resonded to a distress call from a 75ft diving boat with more than 30 people on board near Santa Cruz Island. EPA-EFE/SANTA BARBARA COUNTY FIRE HANDOUT BEST QUALITY AVAILABLE HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Tragedia u wybrzeża Kalifornii. W rejonie wyspy Santa Cruz doszło do pożaru niewielkiego statku turystycznego, na którym znajdowało się 39 osób. Tylko kilka osób udało się uratować. 

Wypadek miał miejsce na statku należącym do firmy organizującej nurkowanie turystyczne. Na mierzącym 75 stóp statku znajdowało się 33 pasażerów i 6 członków załogi. Pożar wybuchł o 3.00 nad ranem, gdy większość uczestników wyprawy spała. Amerykańska straż przybrzeżna poinformowała, że załodze udało się uratować. Nic nie wiadomo, by którakolwiek z pozostałych osób była w stanie opuści statek. Kapitan Monika Rochester z US Coast Guard poinformowała, że 5 osób, które przeżyły, znajdowały się na górnym pokładzie. Dlatego zdołały uciec przed płomieniami skacząc do wody. Zostały uratowane przez załogę przepływającego statek. Pozostałe osoby, które były w czasie tragedii na pokładzie, na niższym pokładzie, prawdopodobnie nie zdołały wydostać się ze statku. Do tragedii doszło w nocy, po godzinie 3:15 Coast Guard otrzymał zgłoszenie, że potrzeba jest pomoc. Statek znajdował się 20 jardów od brzegu. Miała to być trzydniowa wycieczka związana z nurkowaniem na wyspę oddaloną 40 mil od wybrzeża Santa Barbara.