Prezydent Biden po raz trzeci uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa

104
epa10102257 US President Joe Biden looks down after speaking, during a briefing about a 'successful' counterterrorism operation that killed Al-Qaeda chief Ayman al-Zawahiri, from the Blue Room balcony of the White House, in Washington, DC, USA, 01 August 2022. EPA/JIM WATSON / POOL Dostawca: PAP/EPA.

Prezydent USA Joe Biden otrzymał po raz trzeci pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre.

“Prezydent USA Joe Biden czuje się dobrze i nie może się doczekać powrotu do pracy, ale nadal ma pozytywny wynik testu na COVID-19 i utrzymuje procedury izolacji” – powiedziała Jean-Pierre.

79-letni Biden zakończył izolację w środę po pierwszym pozytywnym wyniku testu na COVID, który miał 21 lipca. W sobotę uzyskał ponownie pozytywny wynik testu, co jego lekarz Kevin O’Connor określił jako przypadek “odbicia”, obserwowany u małego odsetka pacjentów, przyjmujących lek przeciwwirusowy Paxlovid.

W poniedziałek amerykański prezydent ponownie uzyskał wynik pozytywny, ale “można się było tego spodziewać” – napisał O’Connor w notatce, opublikowanej przez Biały Dom. “Będzie nadal pracował z rezydencji wykonawczej” – dodał lekarz.

Jean-Pierre zaznaczyła, że Biden ma łagodne “utrzymujące się” objawy zakażenia, ale nie doświadczył żadnych nowych objawów. (PAP)

zm/