Prezydent Donald Trump odznaczył Tigera Woodsa

166
EPA-EFE/SHAWN THEW
Tiger Woods otrzymał najwyższe amerykańskie cywilne odznaczenie państwowe – Prezydencki Medal Wolności. Order słynnemu golfiście wręczył podczas uroczystości w Białym Domu Donald Trump. 

Prezydent USA nazwał Woodsa „wspaniałym sportowcem i człowiekiem”. 
Tiger Woods jest czwartym w historii golfistą, który otrzymał Prezydencki Medal Wolności – odznaczenie przyznawane za wybitny wkład w historię i kulturę Ameryki. Wręczając odznaczenie prezydent Donald Trump nazwał Woodsa prawdziwą legendą.”Tiger Woods jest globalnym symbolem amerykańskiej doskonałości, poświęcenia i determinacji” – mówił amerykański prezydent.

Donald Trump podkreślił działalność charytatywną Woodsa, umiejętność podnoszenia się po upadkach i niestające dążenie do zwycięstwa. „Te cechy uosabiają amerykańskiego ducha przekraczania granic, pokonywania przeciwności i nieustającego dążenia do wspaniałości” – dodał prezydent USA.

43-letni Tiger Woods jest jednym z najbardziej utytułowanych golfistów w historii. Piętnaście razy zwyciężył w najważniejszych turniejach golfowych na świecie i spopularyzował golf w Stanach Zjednoczonych. Woods jest przyjacielem Donalda Trumpa i jego partnerem biznesowym. Prezydent USA ogłosił przyznanie mu Prezydenckiego Medalu Wolności po jego niedawnym zwycięstwie w turnieju Masters.