Prezydent Donald Trump zerwał rozmowy z Demokratami

350
FOTO: EPA

Donald Trump zerwał spotkanie z Demokratami, które miało być poświęcone inwestycjom w infrastrukturę. Amerykański prezydent zapowiedział, że nie będzie współpracować z politykami opozycji dopóki nie zaprzestaną nękać dochodzeniami.

Donald Trump zaprosił Demokratów do Białego Domu na drugie spotkanie w sprawie planu modernizacji infrastruktury. Prezydent USA powiedział im jednak, że nie widzi sensu rozmów i opuścił salę. Jako powód podał wypowiedź przywódczyni Demokratów w Izbie Reprezentantów Nancy Pelosi, która kilka godzin wcześnie oskarżyła go to, że torpedował śledztwo w sprawie rosyjskiej ingerencji wybory prezydenckie w USA.

„Cała ta sprawa z Rosją to była mistyfikacja. To była okropna rzecz, która przydarzyła się naszemu krajowi” – powiedział później dziennikarzom amerykański prezydent. Przywódcy Demokratów wyrazili przekonanie, że prezydent USA wykorzystał wypowiedź Nancy Pelosi jako pretekst doz zerwania rozmów ponieważ nie miał pomysłu skąd wziąć pieniądze na plan odbudowy infrastruktury.

„Modlę się za prezydenta i za Stany Zjednoczone Ameryki” – mówiła Pelosi. Demokraci zapowiedzieli, że nie zrezygnują z dochodzeń w sprawie działań prezydenta podczas rosyjskiego śledztwa oraz badanie jego zeznań podatkowych.