Prezydent podpisał Great American Outdoors Act

341
EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH

To ponadpartyjna ustawa, przedstawiana jako jedna z najważniejszych, dotyczących ochrony przyrody. Zapewni między innymi fundusze na inwestycje związane z infrastrukturą parkową oraz trwałe finansowanie Funduszu Ochrony Gruntów i Wód. Gorącym orędownikiem uchwalenia ustawy była między innymi córka prezydenta, Ivanka Trump. 

“Pandemia COVID-19 sprawiła, że ​​teraz bardziej niż kiedykolwiek cenimy skarb narodowy, jakim są nasze parki i wytchnienie, jakie dają naszym rodzinom” – napisała córka prezydenta w oświadczeniu. „Prezydent Trump zapewnił fundusze na następne 100 lat, aby zachowaj nasze narodowe i publiczne ziemie, i przywróć im ich wielkość” – dodała. Ustawa została uchwalona w czerwcu przy zdecydowanym poparciu polityków oby partii. Zapewni remonty infrastruktury parkowej, trwałe finansowanie Funduszu Ochrony Ziemi i Wody oraz pozwoli na utworzenie dodatkowych 100 tys. miejsc pracy. National Park Service obejmuje nadzorem 84 miliony akrów ziemi w 400 różnych miejscach. 

W czerwcu Departament Spraw Wewnętrznych ogłosił, że roczne przychody generowane przez parki narodowe wynoszą ponad 41 miliardów dolarów, a wydatki odwiedzających wzrosły o 800 milionów dolarów w latach 2018-2019. “Dzisiejsza akcja jest najważniejszym osiągnięciem w zakresie ochrony ziem od czasów prezydenta Teddy Roosevelta i jest to największa pojedyncza inwestycja w amerykańskie parki narodowe i ziemie publiczne w historii Stanów Zjednoczonych” – powiedział wysoki rangą urzędnik Białego Domu.