Przebierańcy w Centrum Polsko-Słowiańskim

122

Doroczna zabawa świąteczno-karnawałowa przyciągnęła do Centrum Polsko-Słowiańskiego na Greenpoincie dzieci spragnione dobrej zabawy. Było wesoło i kolorowo, a to za sprawą barwnych strojów i różnych atrakcji dla maluchów przygotowanych przez organizatorów.

Tradycyjnie zabawę, która odbyła się w niedzielę, 12 stycznia, przygotowali wspólnie pracownicy Centrum Polsko-Słowiańskiego oraz nauczycielki z Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie. Mimo że była przeznaczona dla najmłodszych, to wzięli w niej udział także ich rodzice. Wszyscy razem świetnie się bawili, ponieważ organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Jedną z atrakcji były zabawki robione z dmuchanych balonów / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

Ze względu na karnawał nie brakowało także bajkowych postaci, popularnych w ostatnim czasie wśród najmłodszych. Były gry i zabawy taneczne prowadzone przez DJ-a Daniela, pokaz magika, popularne wśród najmłodszych malowanie twarzy oraz zajęcia arts & crafts, a nawet szybki kurs rysowania i malowania, poprowadzony przez prof. Krzysztofa Zacharowa.

Szybki kurs rysowania i malowania poprowadził prof. Krzysztof Zacharow / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

Nie zabrakło także upominków dla najmłodszych oraz nagród dla tych, którzy mieli najciekawsze i najładniejsze stroje karnawałowe.

Również na rodziców czekały niespodzianki, bowiem wśród osób dorosłych przeprowadzono atrakcyjną loterię fantową. Poza tym wszyscy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku, kawy i herbaty, a nawet zjeść ciepły posiłek.

Nie brakowało osób dorosłych w kostiumach karnawałowych / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

W ciągu trzygodzinnej imprezy dzieci praktycznie nie schodziły z parkietu, z wyjątkiem czasu przeznaczonego na pokaz magika. Wówczas wygodnie usiadły i bardzo uważnie przyglądały się jego sztuczkom. Niektóre z nich miały również okazję wziąć w nich udział.

Zarówno maluchy, jak i ich rodzice wyrażali radość i zadowolenie z przebiegu imprezy oraz atrakcji, jakie dla nich przygotowali organizatorzy.

Dzieci chętnie korzystały z możliwości pomalowania twarzy / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

Mimo że dla dzieci była to ostatnia w tym sezonie świątecznym impreza to jednak w Centrum Polsko-Słowiańskim nie zakończono jeszcze okresu bożonarodzeniowego. Już w najbliższy czwartek, 16 stycznia, odbędzie się tam zabawa karnawałowa dla dorosłych. Bilety można nabyć w sekretariacie CP-S.

Jedną z zabaw z DJ-em Danielem był tzw. taniec limbo / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK