Rolling Stones rozpoczęli trasę koncertową

84
FOTO: EPA

Dwa miesiące po operacji serca swego wokalisty Micka Jaggera. brytyjska grupa rockowa The Rolling Stones rozpoczęła trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Brytyjski zespół wystąpił na koncercie w Chicago

The Rolling Stones wystąpili na wypełnionym do ostatniego miejsca stadionie Soldier Field. Koncert rozpoczęli od utworów „Street Fighting Man” i „Let’s Spend The Night Together”. Witając się z sześćdziesięciotysięczną publicznością Mick Jagger przypomniał, że to już jego ósmy występ na tym stadionie. Z komentarzy i klipów wideo umieszczanych przez widzów w mediach społecznościowych wynika, że wokalista The Rolling Stone był pełen energii i nie okazywał żadnych problemów zdrowotnych.

Amerykańska trasa koncertowa „No Filter Tour” z klasycznymi hitami Stonesów miała się rozpocząć 20 kwietnia. Pod koniec marca Mick Jagger dowiedział się jednak, że musi przejść operację wymiany zastawki serca. Zabieg odbył się na początku kwietnia a już miesiąc później artysta wstawiał na Twitterze krótkie filmy z prób przed powrotem na scenę. Chicago jest pierwszym z 15 amerykańskich miast, w którym wystąpią The Rolling Stones. Bilety na wszystkie koncerty są wyprzedane.