Spotkanie Duda-Pence w Warszawie

196

Amerykański wiceprezydent Mike Pence oświadczył, że Polska zbliża się do spełnienia kryteriów objęcia programem ruchu bezwizowego. Mike Pence ogłosił to podczas wspólnej konferencji prasowej po rozmowach z prezydentem Andrzejem Dudą. Powiedział, że Polska jest już blisko momentu, w którym będzie mogła uczestniczyć w programie „Visa Waiver”. 

„Gdy zakończy się proces certyfikacji, chcemy bardzo szybko nominować Polskę do programu „Visa Waiver” – powiedział Mike Pence. Dodał, że prezydent Donald Trump ma nadzieję przyjechać do Polski jesienią.  Prezydent Andrzej Duda podziękował amerykańskiemu wiceprezydentowi za udział w obchodach 80-ej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Przypomniał, że prezydent Donald Trump odłożył wizytę w Polsce z powodu huraganu „Dorian”. Powiedział, że decyzja ta była dla niego zrozumiała, gdyż prezydent powinien być w takiej sytuacji w kraju. Andrzej Duda wyraził wdzięczność Mike’owi Pence’owi i jego małżonce za to, że natychmiast wyleciał do Polski i wziął udział w rocznicowych obchodach.

Prezydent dodał, że podczas rozmów z amerykańską delegacją poruszony został między innymi temat współpracy energetycznej i rozszerzenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Liczę na to, że jeszcze w tym roku uda nam się podpisać finalne umowy w tej sprawie i podejmiemy ostateczne decyzje co do rozmieszczenia amerykańskich żołnierzy – powiedział polski prezydent. 

Andrzej Duda oświadczył, że Polska jest przeciwko powrotowi Rosji do grupy G7, gdyż nie można przejść obojętnie wobec naruszania przez nią praw innych państw. Prezydent powiedział, że Rosja realizuje swe ambicje imperialne poprzez ataki militarne. Przypomniał przy tym rosyjską agresję przeciwko Gruzji i Ukrainie. Podkreślił, że nie można przejść nad tym do porządku dziennego i współpracować z Rosją tak, jakby nic się nie stało.

Mike Pence podziękował za zrozumienie i wsparcie dla Stanów Zjednoczonych, do których zbliża się huragan „Dorian”. „Jestem zaszczycony mogąc tu być, ale – proszę mnie zrozumieć – moje serce jest w domu ze wszystkimi rodzinami i społecznościami, które leżą na trasie huraganu „Dorian” – powiedział wiceprezydent. „Panie prezydencie, jestem głęboko wdzięczny za wiele wyrazów pańskiej troski i wsparcia oraz modlitwę, w chwili gdy nasz naród przygotowuje się do konfrontacji z nadciągającym żywiołem. Dziękuję również za zrozumienie potrzeby zmiany planu przez prezydenta Donalda Trumpa” – dodał Mike Pence. Powiedział, że Donald Trup ma nadzieję przyjechać do Polski jesienią, dodając, że prezydent był zawiedziony odwołując wizytę w Polsce. „Kiedy prezydent Trump zadzwonił do prezydenta Dudy, aby poinformować, że musi zmienić plany, wiem, że rozmawiali, że prezydent Trump pragnie, aby przyjechać do Polski w najbliższej przyszłości. Myślę, że te plany i dyskusje są w toku” – powiedział wiceprezydent Mike Pence.


1 KOMENTARZ

  1. Administracji Trumpa nie nalezy ufac szczegolnie ze nie wiadomo ile prawdy jest w tysiacach stron dokumentow w tym opublikowanych na wikipedii sugerujacych ze ludzie z jego kampanii wyborczej z 2016 byli powiazani z Rosja na nawet Rosja prowadziwa wojenne dzialania szpiegowskie w jej czasie zeby zwiekszysc jego ilosc glosow. Mimo ze maskotki szpiegowskie jak Maria Butina powiazana z jego kampania odsiaduja nawet wyroki w USA za dzialanosc agenturalna i nie wydaja sie one realnym zagrozeniem a jedynie pogrozkami nie wprost od Rosji. Butina na swoich stronach fb robi np. wrazenie snajperki ktora robila by cos Polakom gdyby za bardzo „dzielali” w USA przeciwko Rosji ale nie wydaje sie by z pozycji studentki-Rosjanki mogla naprawde cos w skorac jak to sugerowano poprzez jej zaagazowanie w sprawy USA szczegolnie przy pomocy atrakcyjnosci seksualnej jak to smiesznie twierzono. Dwie wizyty i umizgi Trumpa wobec relatywnie wciaz biednej wzgledem USA Polski to ostatnia probe zastapienia nielegalnego znanego juz w sejmie I RP „czynnika Rosyjskiego” z 2016 czynnikiem Polskim w 2020. Trump probuje wykorzystac tu fakt z Polska nawet w Unii Europejskiej pozostaje statystycznie religijnym krajem katolickim dzielacym z Partia Republikanska konserwatywne wartosc jak jedna zona i rodzina od ktorych bedaca wciaz w trakcie rewolucji seksualnej i zmierzajaca do calkowitej swobody seksualnej i wielopartnerstwa odchodzi stopniowo szczegolnie dawna Unia Europejska a kraje czeskie i wegierskie juz dawne ja przeszly. Naprawde Trump probuje budowac hitlerowskie mury ghetta przeciwko krajowi o podobnych do Polski wskaznikach ekonomicznych i procentowo podobnie katolickiemu tzn. Meksykowi. Roczny dochod narodowy Meksyku w dolarach absolutnych osiaga obecnie prawie ten w Rosji a per capita prawie jest rowny Polskiemu a z powodu nizszych podatkow i duzo wyzszych pensji specjalistow nawet duzo wyzszy we fluktuacjach niz w Polsce w UE, Meksyk jest obecnie krajem z energetyka atomowa co pozostaje wciaz marzeniem Polski, ma duzo wyzszy silnie powiazany z nauka USA od Polskiego poziom Fizyki teoretycznej, szkolnictwa wyzszgo a takze czolowa uczelnia Meksyku UNAM osiaga w rankingach miejsca nie osiagalne dla uczelni Polskich. Pozostaje tez wciaz oaza nieskazitelnie czystego srodowiska naturalnego. Trump probuje kreowac kolebke jednej z najstarszych cywiliacji swiata i byla kolonie Hiszpanska na slumsy nedzy i rezerwuar przestepczosci Ameryki Polnocnej od ktorego USA nalezy separowac rasowo w tym przy pomocy wysokich nazistowskich murow wzdluz calej granicy USA. Na tej demagogii wyborczej oparl wlasnie kampanie 2016 i przyciagnal faszyzujaca szczegolnie po terroryzmie WTC i nacjonalistyczna czesc spoleczenstwa amerykanskiego.

Comments are closed.