Studenci z USA w Pałacu Prezydenckim

270

“Chciałbym, żebyście uważali Polskę za państwo wartościowe, zwłaszcza wartościowe w ludzi, z którymi warto utrzymywać dobre relacje” – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania ze studentami z USA, którzy biorą udział w 3. edycji Stażu Prezydenckiego.

Program Stażu ma pomóc amerykańskim studentom oraz ich kolegom mającym polskie pochodzenie w zdobyciu doświadczenia zawodowego poprzez wizyty studyjne w wiodących spółkach skarbu państwa i międzynarodowych firmach prywatnych w Polsce.

Prezydent zaznaczył, że zależy mu na tym, żeby „tak, jak w Stanach Zjednoczonych, w Polsce też poprzeczka była stawiana wysoko” oraz żeby „współpraca pomiędzy naszymi państwami się rozwijała”.

Na zakończenie prezydent podziękował m.in prezesowi P-SFUK Bogdanowi Chmielewskiemu obecnemu na spotkaniu – “Chcę podziękować Panom Prezesom i Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Stanach Zjednoczonych w Nowym Jorku, Panu Prezesowi General Electric Polska za to, że ten Państwa przyjazd na Staż Prezydencki mógł dojść do skutku, że jesteście tutaj Państwu z nami. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili, do organizacji: dziękuję moim panom ministrom, dziękuję wszystkim moim kolegom z rządu, którzy się z Państwem spotkali, dziękuję panu Marszałkowi Senatu – jestem bardzo wdzięczny, że Państwo możecie zobaczyć Polskę od różnych stron, bo wydaje mi się, że to właśnie jest bardzo ciekawe” – mówił prezydent.

To już trzecia edycja Stażu Prezydenckiego, realizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Polsko-Słowiańską Federalną Unią Kredytową oraz General Electric Company i jej spółką-córką: General Electric Company Polska Sp. z o.o.