Szczątki przywódcy tzw. Państwa Islamskiego zostały pochowane w morzu

144
EPA-EFE/ISLAMIC STATE VIDEO

Szczątki przywódcy tak zwanego Państwa Islamskiego Abu Bakra al-Baghdadiego zostały pochowane w morzu. Tę informację potwierdziło dwóch wysokich rangą urzędników amerykańskiego resortu obrony.

Wcześniej taką formę pochówku lidera tak zwanego Państwa Islamskiego zasugerował w rozmowie z telewizją NBC doradca Białego Domu do spraw bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien . „Ciało al-Baghdadiego zostanie usunięte w odpowiedni sposób” – powiedział Robert O’Brien w programie „Meet the press” wyemitowanym w niedzielę. Na pytanie czy ciało terrorysty zostanie pochowane w taki sam sposób jak ciało Osamy bin Ladena, odpowiedział: „Spodziewam się, że tak się stanie”.

Szczątki Osamy bin Ladena, przywódcy Al-Kaidy, który zginął w wyniku operacji amerykańskich sił specjalnych w Pakistanie w 2011 roku, zostały pochowane właśnie w morzu. Wczoraj prezydent Donald Trump poinformował, że rozważa ujawnienie fragmentów nagrania wideo z operacji komandosów. Na razie nie wiadomo kiedy i które fragmenty operacji zostaną pokazane opinii publicznej.