Szkoły w Connecticut pozostają zamknięte

333
EPA-EFE/IAN LANGSDON / POOL

Gubernator Connecticut Ned Lamont poinformował we wtorek, 5 maja, że szkoły publiczne w stanie nie będą już otwarte w tym roku szkolnym. Jak stwierdził, to najlepsza decyzja, jaką mógł podjąć w związku z pandemią. Wcześniej takie same decyzje ogłosili gubernatorzy Nowego Jorku i New Jersey.

Choć w Connecticut notuje się najmniej przypadków zakażenia nowym wirusem w metropolii, to i tak władze stanu wprowadziły najwyższe środki ostrożności. Między innymi zamknięto szkoły. Chodzi o bezpieczeństwo dzieci, ich rodzin, jak i nauczycieli. Placówki nie zostaną otwarte w tym roku szkolnym. Nie jest jeszcze wiadomo, kiedy dzieci wrócą na zajęcia i czy stanie się to podczas wakacji.

We wtorek gubernator, Ned Lamont, odnosząc się do obchodzonego w tym dniu, Narodowego Dnia Nauczyciela, podziękował wszystkim pracownikom szkół. “Nie mogę wystarczająco podziękować każdemu nauczycielowi za to, co robi dla naszego stanu. Jestem wdzięczny, że najlepsi nauczyciele na świecie są tutaj, w Connecticut” – napisał na Twitterze. Ned Lamont współpracuje z gubernatorami Nowego Jorku i New Jersey, jeśli chodzi o plan odmrażania gospodarki w metropolii. Lamont planuje pewne poluzowania od 20 maja. Do wtorku, 5 maja, w Connecticut zanotowano ponad 30 tys. pozytywnych przypadków Covid-19 i ponad 2550 zgonów.