Sztab.Dudy będzie zwalczał dezinformację

181
EPA-EFE/RADEK PIETRUSZKA POLAND OUT

W sztabie prezydenta Andrzeja Dudy powstanie komórka, która będzie zajmować się prostowaniem nieprawdziwych informacji.  To skutek wczorajszych wydarzeń w Pucku gdzie grupa przeciwników Prawa i Sprawiedliwości oraz obecnego prezydenta Andrzeja Dudy zakłócała okrzykami jego przemówienie z okazji rocznicy zaślubin Polski z morzem.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel obawia się, że kampania prezydencka będzie brutalna, oparta na dezinformacji i niepozbawiona nieczystych zagrywek. Dlatego powstanie komórka, która będzie „odkłamywać dezinformację płynącą z dowolnego kierunku”. Podczas konferencji w Sejmie Radosław Fogiel powiedział, że kandydatka Koalicji Obywatelskiej, Małgorzata Kidawa-Błońska na konwencjach apeluje o kulturalnie zachowanie, a jednocześnie „wita się z zadymiarzami, dziękuje im i ściska się z nimi. Wicerzecznik PiS pokazał zdjęcia, na których był Arkadiusz Szczurek, uczestnik licznych happeningów wyrażających sprzeciw wobec obecnej władzy w Warszawie. Był też uczestnikiem wczorajszych wydarzeń. Zdaniem wicerzecznika PiS, to pokazuje, że mamy do czynienia ze zorganizowaną akcją hejtu przeciwko prezydentowi Andrzejowi Dudzie.
Radosław Fogiel podkreślił, że w Pucku nie było spontanicznego protestu lokalnych mieszkańców tylko wyreżyserowana akcja grupki politycznych hejterów.