Telefoniczna rozmowa prezydentów Polski i USA

293
PREZYDENT.PL

Prezydent Donald Trump rozmawiał telefonicznie z prezydentem Andrzejem Dudą. Biały Dom poinformował, że rozmowa dotyczyła zbliżającej się wizyty amerykańskiej pary prezydenckiej w Polsce. 

O rozmowie telefonicznej prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy poinformował zastępca rzecznika Białego Domu Judd Deere. Była ona poświęcona zbliżającym się spotkaniom obu przywódców w Warszawie. „Prezydent i Pierwsza Dama z niecierpliwością oczekują wizyty w Polsce, gdzie dołączą do innych przywódców, aby uczcić 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej” – powiedział Deere. 
Amerykańska para prezydencka uda się do Polski w sobotę. W niedzielę Donald Trump i jego żona Melania wezmą udział w warszawskich uroczystościach rocznicowych. 
Prezydentowi USA mają towarzyszyć sekretarze obrony Mark Esper i stanu Mike Pompeo. Przy okazji wizyty w Warszawie może dojść do spotkania prezydentów Stanów Zjednoczonych i Ukrainy. 

Rozmowę głów obu państw potwierdził Krzysztof Szczerski, Szef Gabinetu Prezydenta RP. – Donald Trump dzwonił do Andrzeja Dudy. Rozmowa dotyczyła zbliżającej się wizyty Prezydenta USA w Warszawie, jej politycznego przesłania i przygotowań do jej realizacji. Prezydenci wymienili się swoimi oczekiwaniami co do wizyty oraz tematów rozmów – powiedział Krzysztof Szczerski