Trump gratuluje Johnsonowi

97
FOTO: EPA

Prezydent USA Donald Trump pogratulował Borisowi Johnsonowi objęcia stanowiska przywódcy brytyjskich konserwatystów. Amerykański prezydent wyraził przekonanie, że Johnson będzie znakomitym premierem Wielkiej Brytanii.

„Gratulacje dla Borisa Johnsona z powodu objęcia stanowiska nowego premiera Zjednoczonego Królestwa. Będzie znakomity” – napisał na Twitterze Donald Trump, który już wcześniej pozytywnie wypowiadał się na temat nowego przywódcy brytyjskich konserwatystów.
W ubiegły piątek amerykański prezydent zadeklarował, że podoba mu się Johnson.

„Uważam, że poprzednia premier nie poradziła sobie z Brexitem, to katastrofa. Myślę, że Boris to wyprostuje. Lubię Borisa Johnsona. To inny rodzaj polityka ale o mnie mówią to samo. Lubię go, będzie nam się dobrze współpracować” – mówił Donald Trump przewidując dobre relacje z Wielką Brytania pod przywództwem Johnsona.

Komentatorzy w Stanach Zjednoczonych zwracają uwagę na bliskość ideologiczną Borisa Johnsona i Donalda Trumpa oraz podobieństwa programowe – między innymi w sprawie imigracji. Obaj sa antyglobalistami i deklarują, że przywrócą wielkość swoim krajom.