Trump: Nie planuje rozdzielania rodzin na granicy

226

Donald Trump zdementował informacje prasowe, że planuje przywrócenie rozdzielania dzieci od rodziców nielegalnych imigrantów na granicy z Meksykiem.  Amerykański prezydent oświadczył jednak, że południowa granica USA musi zostać uszczelniona a system imigracyjny zreformowany. 

Podczas spotkania z dziennikarzami w Białym Domu Donald Trump przekonywał, że Stany Zjednoczone mają najgorszy na świecie system imigracyjny. Prezydent USA krytykował wypuszczanie na wolność osób schwytanych na nielegalnym przekraczaniu granicy, imigrację poprzez związki rodzinne, loterię wizową oraz przepisy azylowe. “Ludzie, którzy przybywający do nas i żądają azylu, wygłaszają formułki przygotowane dla nich przez prawników. Czytają to z kartek i nagle okazuje się, ze są uchodźcami. Niektórzy z tych ludzi są niepożądani w naszym kraju” – argumentował. 

Prezydent USA oskarżył Demokratów i sądy o torpedowanie jego działań mających na celu uszczelnienie granicy. „oni chcą otwartych granic co oznacza napływ przestępczości i narkotyków. Oni nie chcą działać” – mówił prezydent USA. Donald Trump ubolewał, że przepisy uniemożliwiające przetrzymywanie osobno rodziców i dzieci zatrzymanych na granicach zachęca kolejne rzesze nielegalnych imigrantów. Zapewnił jednak, że nie zamierza przywracać polityki rozdzielania rodzin na granicy.