Tysiące Polaków wróciło do kraju

632

Ponad 36 tysięcy pasażerów wróciło do tej pory do Polski w ramach operacji LOTdoDomu. Rejsy czarterowe w ramach akcji będą kontynuowane do 11 kwietnia. Nowe kierunki są już dostępne na stronie internetowej przewoźnika. 


W ciągu jedenastu dni operacji, do kraju na pokładach samolotów polskiego przewoźnika powróciło 36 131 osób. Polski przewoźnik wykonał w sumie 266 rejsów, wykorzystując 44 samoloty ze wszystkich typów we flocie. 
Dzisiaj rozpoczął się dwunasty dzień operacji akcji. Planowanych jest 10 rejsów z Male na Malediwach, z Kolombo na Sri Lance, z Genewy, Edynburga, Madrytu, Brukseli i Londynu.
W kolejnych dniach LOT zabierze pasażerów z Cancun w Meksyku, Varadero na Kubie, Helsinek, Baku, Rijadu, Alicante i Algieru, a także z Cebu i Manili na Filipinach, Hanoi, Sydney, Bangkoku i Tbilisi. 
W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do 11 kwietnia, rejsowe loty zaplanowane w dniach 29 marca – 11 kwietnia 2020 roku zostały odwołane. W związku z tym do 11 kwietnia realizowane będą tylko loty czarterowe w ramach operacji LOTdoDomu. 
Wszyscy Polacy, którzy chcą powrócić do kraju mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresem LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl. 
Wszyscy podróżni powracający do Polski w ramach operacji akcji są kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.