Uzbrojeni nauczyciele na Florydzie

316
EPA-EFE/CRISTOBAL HERRERA
Senat stanowy Florydy przyjął ustawę dopuszczająca możliwość noszenia broni przez nauczycieli w szkołach. Nowe prawo to efekt ubiegłorocznej strzelaniny w liceum w Parkland, w której zginęło siedemnaścioro uczniów i nauczycieli.

Po tragicznej strzelaninie w Parkland stan Floryda przyjął szereg regulacji rynku broni. Głowna zmiana polegała na podniesieniu z 18 do 21 lat minimalnego wieku umożliwiającego zakup pistoletów i karabinów. Wprowadzono również program pozwalający na noszenie w szkołach broni przez pracowników oświaty nie będących nauczycielami. Uchwalona właśnie ustawa daje lokalnym władzom możliwość włączenia nauczycieli do programu, o ile przejdą specjalne szkolenie i poddadzą się sprawdzeniu przeszłości w kartotekach FBI i policji. Nowe prawo musi jeszcze podpisać gubernator Florydy Ron DeSantis, który zapowiedział, że to zrobi.
Floryda jest 9 stanem, który zezwala nauczycielom i innym pracownikom oświatowym na posiadanie broni na terenie szkół. Zwolennicy takiego rozwiązania uważają, że zwiększa ono bezpieczeństwo dzieci w przypadku pojawienia się w szkole uzbrojonego szaleńca. Przeciwnicy argumentują, że szkoła to nie miejsce na broń i ostrzegają przed ryzykiem wypadków.