W obronie ludzkiej godności na całym świecie

186
EPA-EFE/PETER FOLEY

Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział walkę ze zjawiskiem aborcji na życzenie oraz z prześladowaniem mniejszości religijnych i seksualnych. W przemówieniu, wygłoszonym na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku Donald Trump mówił, że jego administracja występuje w obronie ludzkiej godności na całym świecie.

Amerykański prezydent zaznaczył, że dla jego administracji jest jasne, życie ludzkie należy chronić od poczęcia. “Jak wiele innych narodów tutaj, tak my w Ameryce wierzymy, że każde dziecko, narodzone i nienarodzone, jest świętym darem Boga” – powiedział Donald Trump.

Amerykański prezydent mówił równocześnie, że jego administracja chce bronić prześladowanych na świecie mniejszości. Wspomniał przy tym o mniejszościach seksualnych. “Ponieważ bronimy amerykańskich wartości, przyjmujemy, że godność jest prawem każdego człowieka. Z tego powodu moja administracja pracuje z innymi krajami, by homoseksualizm nie był już karalny. Wyrażamy solidarność z osobami LBGTQ, żyjącymi w krajach, które karzą więzieniem lub śmiercią na podstawie orientacji seksualnej” – dodał.

W przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ Donald Trump wspomniał też o organizowanym wczoraj w siedzibie Narodów Zjednoczonych spotkaniu, poświęconemu ochronie praw mniejszości religijnych na świecie. “To podstawowe prawo jest dzisiaj w coraz większym stopniu zagrożone na całym świecie. Ciężko w to uwierzyć, ale 80 procent ludności świata żyje w krajach w których wolność religijna jest albo znacząco zagrożona albo jest wręcz nielegalna” – powiedział.
Amerykański prezydent zarzucił też internetowym gigantom, że prowadzone przez nich media społecznościowe stosują cenzurę.
Donald Trump był jednym z pierwszych przywódców, którzy wystąpili na rozpoczętym dzisiaj Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Co roku przywódcy wszystkich państw świata przyjeżdżają do siedziby Narodów Zjednoczonych na Manhattanie, by debatować o najważniejszych globalnych problemach. Po godz. 6 ppoł. na forum ONZ ma wystąpić polski prezydent Andrzej Duda.