Warren Buffet rozdaje majątek

511
FOTO: EPA

Znany amerykański biznesmen Warren Buffet ogłosił, że przekaże akcje warte 3 miliardy 600 milionów dolarów pięciu fundacjom. W ten sposób miliarder wypełnia złożoną wcześniej deklarację przeznaczenia większości swego majątku na cele charytatywne.

Kierowany przez Warrena Buffeta międzynarodowy holding Berkshire Hathaway, poinformował, że biznesmen przeznaczy 17 milionów akcji klasy B fundacjom swojej żony Susan i syna Howarda, Billa i Melindy Gatesów, a także fundacjom Sherwood i NoVo. To kolejny krok w realizacji złożonej przez biznesmena w 2006 roku deklaracji, że 85 procent swego majątku przeznaczy na cele charytatywne.

Wraz z przekazanymi dziś akcjami o wartości 3,6 miliarda dolarów, łączna wartość darowizn 88-letniego Buffeta sięgnęła 34 miliardów dolarów. To około 45 procent jego majątku.

Warren Buffet jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Biznesmen należy do grupy ponad 200 amerykańskich bogaczy, którzy zobowiązali się przekazać na cele charytatywne większość swojego majątku. Łączna wartość złożonych przez nich deklaracji przekracza 500 miliardów dolarów.