Watykan ogłosił tematy kolejnych Światowych Dni Młodzieży

104
EPA-EFE/CIRO FUSCO

Stolica Apostolska ogłosiła tematy Światowych Dni Młodzieży w roku 2022. Będą nimi: „Młodzieńcze, tobie mówię wstań”, „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”, „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.
Słowa „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” będą hasłem 37. Światowych Dni Młodzieży w 2022 roku w Lizbonie.

Do tego wydarzenia będą przygotowywać Dni Młodzieży odbywające się w kościołach lokalnych na całym świecie w 2020 i 2021 roku. „Młodzieńcze, tobie mówię wstań!” – to temat 35. Światowych Dni Młodzieży, natomiast: „Wstań, bo uczyniłem cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” – to hasło 36. Dni Młodzieży w diecezjach na całym świecie.

Episkopat poinformował, że ścieżka duchowa wskazana przez papieża podąża za refleksją, która rozpoczęła się od ostatniego Światowego Dnia Młodzieży i procesu synodalnego, w szczególności dzięki adhortacji apostolskiej Christus Vivit. W punkcie 20. tego dokumentu Papież cytuje fragment Ewangelii według świętego Łukasza, zachęcając młodych ludzi, aby pozwolili się dotknąć mocą Zmartwychwstałego Pana i odzyskać „wewnętrzną witalność, marzenia, entuzjazm, optymizm i hojność ”, cechy charakterystyczne dla ludzi młodych.