Wimbledon: Magda Linette, Maja Chwalińska oraz Katarzyna Kawa odpadły w drugiej rundzie

54
epa10041698 Magda Linette of Poland in action in the women's second round match against Angelique Kerber of Germany at the Wimbledon Championships, in Wimbledon, Britain, 29 June 2022. EPA/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY Dostawca: PAP/EPA.

Magda Linette odpadła w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Polska tenisistka przegrała w środę z rozstawioną z numerem 15. Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber 3:6, 3:6.

Linette na otwarcie wygrała z Meksykanką Fernandą Contreras Gomez 6:1, 6:4. Było jednak jasne, że w kolejnym meczu czeka ją znacznie trudniejsze zadanie. Polka w światowym rankingu zajmuje 65. miejsce, a Kerber 19.

W dodatku 34-letnia zawodniczka to była liderka listy WTA, która w dorobku ma m.in. trzy wielkoszlemowe triumfy – Australian Open 2016, US Open 2016 i Wimbledon 2018.

Początek spotkania był wyrównany, a o zwycięstwie Kerber w pierwszym secie zadecydowało przełamanie w ósmym gemie. Druga partia zaczęła się natomiast od wzajemnych przełamań. Później jednak uwidoczniła się lekka przewaga faworytki. Linette zawiódł serwis w siódmym oraz dziewiątym gemie i po niespełna półtorej godzinie pożegnała się z turniejem.

O porażce Polki zadecydowało m.in. popełnienie aż 29 niewymuszonych błędów. Słynąca z dobrej defensywy Kerber grała solidniej i pomyliła się tylko 16-krotnie.

Ich jedyna wcześniejsza konfrontacja miała miejsce w maju tego roku w ćwierćfinale w Strasbourgu. Po zaciętym meczu także górą była Kerber.

Najlepszym wimbledońskim wynikiem w karierze 30-letniej Linette pozostaje trzecia runda, do której docierała w 2019 i 2021 roku.

Wynik meczu 2. rundy:

Angelique Kerber (Niemcy, 15) – Magda Linette (Polska) 6:3, 6:3. (PAP)

Maja Chwalińska odpadła w drugiej rundzie Wimbledonu. Debiutująca w wielkoszlemowym turnieju polska tenisistka przegrała w środę z rozstawioną z numerem 28. Amerykanką Alison Riske-Amritraj 6:3, 1:6, 0:6.

W światowym rankingu Chwalińska zajmuje 170. miejsce, a Riske-Amritraj 36. To było ich pierwsze spotkanie. Trwało nieco ponad dwie godziny.

Polka w pierwszej rundzie pokonała wyżej notowaną Czeszkę Katerinę Siniakovą (WTA 79) 6:0, 7:5. Początek meczu z Amerykanką sugerował, że może sprawić kolejną niespodziankę. Chwalińska przełamała rywalkę już w drugim gemie. Sama serwowała bez zarzutu i w efekcie wygrała pierwszego seta 6:3.

Drugą partię również zaczęła bardzo obiecująco, bo od przełamania. Później jednak jej gra kompletnie się załamała. Do końca spotkania Chwalińska nie wygrała już nawet jednego gema. W drugim secie uległa 1:6, a w trzecim 0:6.

Riske-Amritraj grała bardzo agresywnie. Na swoim koncie zapisała aż 38 zagrań kończących, a Chwalińska tylko 18.

Kolejną rywalką Amerykanki będzie Czeszka Marie Bouzkova.

Wcześniej w środę z turniejem pożegnała się Magda Linette, która przegrała z rozstawioną z numerem 15. Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber 3:6, 3:6.

Alison Riske-Amritraj (USA, 28) – Maja Chwalińska (Polska) 3:6, 6:1, 6:0. (PAP)

Katarzyna Kawa odpadła w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Polska tenisistka przegrała w środę z rozstawioną z numerem trzecim Tunezyjką Ons Jabeur 4:6, 0:6.

Kawa w światowym rankingu zajmuje 132. miejsce i do turnieju głównego przebiła się przez kwalifikacje. Na otwarcie pokonała Kanadyjkę Rebeccę Marino 6:4, 3:6, 7:5, ale Jabeur okazała się za mocna. W dodatku Polce dokuczały problemy z ramieniem.

Kawa dzielnie utrzymywała się w grze do stanu 4:4 w pierwszym secie. Co prawda już w gemie otwarcie została przełamana, ale w czwartym zrewanżowała się rywalce tym samym. Od wyniku 4:4 na korcie dominowała już tylko Jabeur. Tunezyjka wygrała osiem gemów z rzędu i zamknęła spotkanie w nieco ponad godzinę.

W drugim secie Kawa przy stanie 0:3 poprosiła o przerwę medyczną. Fizjoterapeutka pracowała nad jej ramieniem także jeszcze nieco później, ale pozytywnie na grę Polki nie była w stanie wpłynąć.

Wcześniej w środę odpadły dwie inne biało-czerwone. Magda Linette uległa grającej z “15” Niemce polskiego pochodzenia Angelique Kerber 3:6, 3:6, a Maja Chwalińska – rozstawionej z numerem 28. Amerykance Alison Riske-Amritraj 6:3, 1:6, 0:6.

Ons Jabeur (Tunezja, 3) – Katarzyna Kawa (Polska) 6:4, 6:0. (PAP)