Wimbledon – Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy

78
epa10039275 Magdalena Frech of Poland in action in the women's first round match against Camila Giorgi of Italy at the Wimbledon Championships, in Wimbledon, Britain, 28 June 2022. EPA/NEIL HALL EDITORIAL USE ONLY Dostawca: PAP/EPA.

Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka wygrała we wtorek z rozstawioną z numerem 21. włoską tenisistką Camilą Giorgi 7:6 (7-4), 6:1.

Sukces Fręch oznacza, że pierwszą rundę przebrnęły wszystkie polskie singlistki. Wcześniej we wtorek dokonała tego liderka rankingu Iga Świątek, a w poniedziałek Magda Linette oraz kwalifikantki – Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska.

W losowaniu drabinek to właśnie 92. na liście WTA Fręch miała z biało-czerwonych największego pecha i jako jedyna trafiła na zawodniczkę rozstawioną. Giorgi na trawiastych kortach w Londynie w 2018 roku dotarła do ćwierćfinału.

24-letnia łodzianka zagrała jednak bardzo dobrze. Już w pierwszym gemie była blisko przełamania Włoszki. Ostatecznie udało jej się to w dziewiątym, ale w kolejnym rywalka odrobiła breaka, choć Fręch miała już dwie piłki setowe.

Pierwszą partię rozstrzygnął tie-break. Fręch zaczęła go od prowadzenia 3-0 i do końca kontrolowała w nim sytuację.

W drugim secie Polka grała wręcz koncertowo. Po kilkunastu minutach wygrywała w nim 4:0, a niewiele później cieszyła się z awansu do drugiej rundy. W głównej drabince Wimbledonu jest po raz pierwszy w karierze.

Fręch imponowała dokładnością. Popełniła 20 niewymuszonych błędów, a Giorgi aż 46.

Kolejną rywalką Fręch będzie albo Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova, albo Szwedka Rebecca Peterson.