Weteran wojny w Afganistanie planował zamach

287
FOTO: EPA

Amerykańskie władze poinformowały o udaremnieniu ataku terrorystycznego w Kalifornii. Podejrzanym o próbę jego przeprowadzenia jest weteran wojny w Afganistanie, który przeszedł na islam. Mężczyzna został aresztowany w miniony piątek.

Podczas konferencji prasowej w Los Angeles przedstawiciele FBI poinformowali, że 26-letni Mark Steven Domingo planował zamachy w kilku miejscach w południowej Kalifornii. Jego celem mieli być biali nacjonaliści, Żydzi, kościoły i bazy wojskowe. Według aktu oskarżenia, Domingo zakupił kilkaset gwoździ, które miały służyć za szrapnele w ładunkach wybuchowych. Został zatrzymany w wyniku prowokacji policyjnej. Aresztowano go po tym jak odebrał od tajnego agenta FBI przesyłkę będąc przekonanym, że znajduje się w niej bomba.

Mark Steven Domingo służył w Afganistanie od września 2012 do stycznia 2013 roku. Niedawno przeszedł na islam. Na radarze FBI pojawił się po tym jak opublikował w Internecie kilka wpisów, w których deklarował, że Ameryka potrzebuje wydarzeń takich jak masakra w Las Vegas w 2017 roku. Domagał się też odwetu za ataki terrorystyczne na meczety w Nowej Zelandii. Domingo posiadał trzy sztuki broni, w tym dwa karabiny półautomatyczne.

26-latkowi grozi do 15 lat więzienia.