Wystąpienie prezydenta USA w Polsce 2 września

227
EPA-EFE/ZACH GIBSON

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha powiedział, że 2 września – podczas wizyty Donalda Trumpa w Polsce – można spodziewać się wystąpienia prezydenta Stanów Zjednoczonych. Amerykański przywódca będzie gościł w naszym kraju od 31 sierpnia do 2 września i weźmie udział w uroczystościach z okazji 80. rocznicy rozpoczęcia drugiej wojny światowej.

Przemówienie prezydenta USA nie odbędzie się w Warszawie, ale w jednym z miejsc, w których stacjonują amerykańscy żołnierze. Zdaniem Pawła Muchy zbliżająca się wizyta Donalda Trumpa w Polsce to kolejny dowód na to, że relacje polsko-amerykańskie nigdy przedtem nie były tak intensywne – zwłaszcza na poziomie głów państwa. Zaznaczył, że ogromną rolę w procesie umacniania współpracy odegrał prezydent Andrzej Duda.
Polska jest rzecznikiem współpracy transatlantyckiej całej Europy Środkowo-Wschodniej. „Szczególnie dobre osobiste relacje prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa wzmacniają pozycję naszego kraju. Myślę, że wiele państw patrzy na te relacje ze wskazaniem, że są one bardzo bliskie. To przynosi wiele korzyści dla Polski: w sferze energetycznej, gospodarczej i w sferze bezpieczeństwa” – powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta.