Zabezpiecz się przed wakacyjną podróżą

76
Sprawdzić swoje ubezpieczenie, zanim wyruszysz na urlop

Lato to pora roku, kiedy ludzie najczęściej podróżują z przyjaciółmi i rodziną, spędzają czas poza domem. Prawdopodobnie nikt nie zastanawia się, co by zrobił, gdyby on lub jego towarzysze podróży zostali ranni w wypadku podczas wakacji.

Wypadki mogą zdarzyć się w dowolnym momencie naszych wakacji. Może to być: wypadek samochodowy w drodze na lotnisko, uraz w samolocie spowodowany turbulencjami, poślizgnięcie i upadek w hotelowym basenie, wypadek podczas podróży pociągiem, metrem, autobusem.
Ten artykuł nie ma na celu przestraszyć lub oderwać od zabawy podczas wakacji, ale raczej przygotować na wydarzenia, które mogą nastąpić, gdy najmniej się ich spodziewamy.

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM SWOJEGO UBEZPIECZENIA PRZED WYCIECZKĄ. Najczęstszym typem wypadku wakacyjnego jest wypadek samochodowy. Radzenie sobie w takiej sytuacji poza stanem może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli odwiedzasz jeden z nielicznych stanów, w którym nie wymaga się, aby wszyscy kierowcy mieli ubezpieczenie samochodowe. Co gorsza, twoje ubezpieczenie może nie obejmować wypadków poza stanem (niektóre ubezpieczenia mają ograniczony zasięg).

Dlatego ważne jest, aby sprawdzić swoje ubezpieczenie przed wycieczką, co jest ujęte w regulaminie naszego ubezpieczenia. Konieczne może się okazać wprowadzenie zmian w zasadach za pomocą uaktualnienia lub wprowadzenie tymczasowego dodatku. Wiele ubezpieczeń zapewnia osobne ubezpieczenie podróżnych, które można kupić na miesiąc, aby zabezpieczyć ciebie i twoją rodzinę bezpośrednio przed, w trakcie i po podróży.

POTRZEBNA OPIEKA MEDYCZNA PODCZAS PODRÓŻY. Jeśli zostałeś ranny w wypadku wakacyjnym, ważne jest, abyś mógł zwrócić się o pomoc medyczną. Traktuj uraz w taki sam sposób, jak gdybyś został ranny w domu i uzyskaj potrzebną pomoc i opiekę. Jednak w przeciwieństwie do „rutynowych” obrażeń, które zdarzają się w twoim domu, twoje ubezpieczenie może odmówić objęcia ciebie opieką, ponieważ zdarzyło się to podczas podróży, a nie w stanie lub obszarze, w którym wydano ci polisę.

Wszystko zależy od twojego ubezpieczyciela i szczegółowych warunków polisy – większość ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że w regulaminie ich polisy może istnieć klauzula, która pozwala na uniknięcie odszkodowania związanego z obrażeniami. Jeśli szkoda została spowodowana z winy innej osoby, najprawdopodobniej będziesz zobowiązany do przestrzegania przepisów prawa stanu, który odwiedzasz, a jeśli zdecydujesz się złożyć pozew w sprawie obrażeń ciała, będziesz zobowiązany do przestrzegania przepisów prawnych i wytycznych tego stanu. Możesz pracować ze swoim adwokatem w swoim stanie, ale mogą obowiązywać zasady ze stanu, w którym zostałeś ranny, a nie ze stanu, w którym jesteś rezydentem.

OGRANICZENIA DOTYCZĄCE GWARANCJI, KTÓRYMI JESTEŚMY OBJĘCI UBEZPIECZENIEM. „Często zdarza się, że jesteśmy związani prawem kraju, stanu lub regionu, do którego podróżujemy, ale kwestie jurysdykcyjne mogą utrudnić powrót do domu z powodu obrażeń odniesionych za granicą. Staje się to tym bardziej istotne, aby zrozumieć, czy twoja kontuzja była bezpośrednio spowodowana zaniedbaniem innej osoby lub organizacji.
W większości stanów nie można odmówić opieki w nagłych wypadkach, nawet jeśli ubezpieczenie nie pokryje wydatków, a wiele polis ubezpieczeniowych ma klauzulę, zgodnie z którą wizyty w nagłych wypadkach zostaną pokryte – przynajmniej częściowo. Jednak firmy ubezpieczeniowe mają na ogół surowe zasady dotyczące tego, co liczy się jako „leczenie w nagłych wypadkach”.

Często leczenie i opieka muszą być uważane za niezbędne do zapewnienia ratującej życie opieki lub leczenia, które nie mogłyby skutecznie poczekać, aż osoba wróci do domu.
Dobrym pomysłem jest również ustalenie, czego polisa nie dotyczy, zwłaszcza jeśli planujesz wspinaczkę wysokogórską, skakanie ze spadochronem, pływanie łodzią lub cokolwiek, co można uznać za ryzykowne dla firmy ubezpieczeniowej, która nie jest skłonna pokryć kosztów leczenia urazów nabytych w czasie tych aktywności.
Pamiętaj, przygotowanie się przed rozpoczęciem podróży jest najlepszym sposobem na zabezpieczenie się podczas wakacji.

Bezpłatna informacja (po angielsku) w kancelarii Napoli Sholnik, tel. (844) 230-7676.

Kristina Georgiou jest adwokatem w Departamencie Urazów Osobistych w firmie Napoli Sholnik na Manhattanie. Jej praktyka koncentruje się na odpowiedzialności z tytułu odpowiedzialności cywilnej, odpowiedzialności za produkty, prawie pracy i błędach w sztuce lekarskiej. Jest zaangażowana we wszystkie aspekty sprawy: od przyjęcia do sądu, w tym zeznań, mediacji i praktyki ruchu. Świadczyła również pomoc prawną dla swoich klientów w zakresie prawa rodzinnego, imigracji, świadczeń z zabezpieczenia społecznego, wynajmującego/ najemcy, planowania nieruchomości i prawa dotyczącego dyskryminacji w zatrudnieniu. Może poszczycić się wieloma udanymi wynikami spraw swoich klientów, kiedy uzyskała wysokie odszkodowania dla poszkodowanych. Na przykład doprowadziła do ugody w wysokości 4,1 mln dol. w imieniu klienta, który doznał rozległych obrażeń po wypadku samochodowym spowodowanym przez niedbałego kierowcę.
Kristina Georgiu była też prelegentką w serii seminariów „Poznaj swoje prawa”. Jest jednym z najlepszych specjalistów w dziedzinie urazów osobistych w firmie Napoli Sholnik, w której pracuje od 2015 roku.