Zdolna nastolatka pójdzie do college’u… w wieku 15 lat! “Czuję się trochę stara”

79
W poniedziałek wieczorem prawie 600 studentów Akademii Przygotowawczej ASU odbierze dyplomy ukończenia szkoły średniej w Desert Financial Arena w kampusie Tempe w stanie Arizona. Jedna z absolwentek ma nieco inną historię, niż pozostali. Po pierwsze – ma dopiero 15 lat!

„To trochę szalone” – powiedziała 15-letnia Emily Vasko. „Czuję się trochę stara, nawet jeśli nie jestem”. Może dlatego, bo nastolatka ukończyła ten etap o wiele wcześnie, niż większość uczniów. Mówiła, że w wieku 8 lat zaczęła się zastanawiać, jak szybko może ukończyć szkołę. Jej pościg za edukacją na dobre rozpoczął się jednak dopiero w wieku 10 lat.

Ścieżka Vasko obejmowała ominięcie szóstej klasy i pokonanie szkoły średniej w 3 lata. To jednak nie koniec ambitnych planów 15-latki. To zaledwie jedna trzecia jej dziesięcioletniego planu, który obejmuje ukończenie ASU Barrett Honors College w ciągu trzech lat i ukończenie szkoły medycznej w wieku 22 lat!

Vasko planuje studiować nauki biologiczne i ostatecznie zostać specjalistą od nowotworów. Po dwóch latach nauki online nie może się doczekać pełnego doświadczenia w college’u. „Nie ma zajęć w piątki, więc jestem tym naprawdę podekscytowana!” – powiedziała nastolatka.

Red. JŁ