New York
70°
Clear
6:47 am6:46 pm EDT
8mph
48%
29.76
TueWedThu
73°F
72°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Maraton w Londynie – w 2023 roku dla startujących trzy opcje płci

14.09.2022

W maratonie w Londynie zaplanowanym na 23 kwietnia 2023 roku klasyfikacja będzie prowadzona w trzech kategoriach: mężczyzn, kobiet i osób niebinarnych – oficjalnie potwierdzili organizatorzy imprezy.

“To znaczący krok naprzód, ponieważ zdecydowanie kontynuujemy naszą +podróż+, aby maraton w Londynie był naprawdę wydarzeniem integracyjnym” – napisał w oświadczeniu dyrektor biura organizacyjnego Hugh Brasher.

“Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale takie zmiany pokazują nasze zaangażowanie, aby maraton był imprezą dla wszystkich” – dodał.

Brasher wyjaśnił, że decyzja została podjęta po wielu konsultacjach przeprowadzonych przez London Marathon Events (LME). “Ich celem było uczynienie tego wydarzenia najbardziej +różnorodnym, sprawiedliwym i integracyjnym+ maratonem na świecie” – dodano w oświadczeniu.

Jak podkreślono, decyzja dotycząca imprezy w Londynie została podjęta dzień po tym, gdy taką samą podjęli organizatorzy maratonu w Bostonie.

W komunikacie wyjaśniono także, że inne imprezy organizowane zgodnie z przepisami World Athletics nie będą oferować niebinarnej opcji płci.

Niebinarność określa te tożsamości płciowe, które łączy wyjście poza binarny podział na dwie płcie.(PAP)

wha/ krys/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY