120 tysięcy dolarów dla chorych dzieci

192
Na wpłacających w oddziale PSFCU w Union, NJ, czekały nagrody. Nagrody te trzymają Elwira Kruczkowska (z lewej) i Aleksandra Piekarz ZDJĘCIA: Z ARCHIWUM PSFCU

Członkowie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej znów okazali swoją hojność. W zakończonej 31 grudnia 2019 roku szóstej edycji akcji charytatywnej "Świąteczny Uśmiech Dziecka" zebrali 120 354 dolary na chore dzieci.

W okresie świątecznym członkowie Unii zbierali na dziecięce hospicja w Częstochowie, Giżycku i Gdyni oraz na chore polonijne dzieci. Zorganizowana, we współpracy z nowojorską Fundacją Uśmiechu Dziecka, zbiórka trwała od 29 listopada do 31 grudnia 2019 roku, a środki zbierano w 20 oddziałach PSFCU oraz elektronicznie, z wykorzystaniem Bankowości Internetowej PSFCU.
„Jak co roku, członkowie PSFCU nie zawiedli i do naprawdę potrzebujących dzieci trafi ponad 120 tysięcy dolarów. Chorzy otrzymają dokładnie tyle, ile wpłacili darczyńcy, bo nasza Unia nie pobiera żadnych opłat w związku z akcją” – powiedział rzecznik prasowy PSFCU Paweł Burdzy.

W oddziale PSFCU na Staten Island, NY,
datki zbierał nawet Święty Mikołaj

Spośród 120 354 dolarów członkowie Unii zebrali na Hospicjum Domowe „Promyk” w Giżycku – 41 401 dol., na Zespół Opieki Paliatywnej „Palium” w Częstochowie (hospicjum rekomendowane przez pierwszą damę RP Agatę Kornhauser-Dudę) – 40 350 dol., Dom Hospicyjny dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” w Gdyni – 28 219 dol. oraz na leczenie polonijnych dzieci (Fundacja Uśmiech Dziecka) – 10 384 dol.
„Jak co roku, każdy wpłacał, ile mógł. Mnie najbardziej ujęła pewna pani, która mieszka zbyt daleko od oddziału, aby przyjść sama, więc przysłała w kopercie cztery dolary z prośbą, aby rozdzielić równo na wszystkich. Jak widać, przysłowiowy wdowi grosz występuje nie tylko w biblijnej przypowieści, ale zdarza się w realnym życiu” – stwierdził Paweł Burdzy.
To była już szósta edycja „Świątecznego Uśmiechu Dziecka” – charytatywnej akcji Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Od 2014 r. Członkowie Unii zebrali w jej ramach już 732 tys. dol. na hospicja dziecięce w Polsce oraz chore polonijne dzieci.