65 lat kapłaństwa księdza Józefa Szpilskiego

14
Tego dnia z księdzem było wielu wiernych, znajomych i przyjaciół Zdjęcia: Zosia Żeleska-Bobrowski

W niedzielę, 26 września, o godzinie 1 po południu, w kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie ksiądz Józef Szpilski odprawił nabożeństwo z okazji 65. rocznicy święceń kapłańskich.

Koncelebransami byli: ksiądz prowincjał Marek Sadowski ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paolo – Prowincja Nowej Anglii, ksiądz Grzegorz Markulak, a w asyście diakon Andrzej Lewandowski. We wzruszającym kazaniu ksiądz Józef przedstawił swoją drogę do kapłaństwa, rozpoczynając od pierwszej komunii świętej, poprzez lata gimnazjalne, studia teologiczne oraz studia z historii sztuki. Po uzyskaniu święceń kapłańskich rozpoczął wieloletnią posługę bożą w szeregu parafii w Polsce i USA.

Przez najdłuższy okres, bo 48 lat, ksiądz Szpilski służył w kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. Wspominał w kazaniu o niezliczonych chrztach, weselach, pogrzebach, lecz najbardziej wzruszyły go dwa przypadki nawrócenia na łożu śmierci byłych kapłanów…

W mszy udział wzięli: przewodniczący Rady Parafialnej George Cząstkiewicz z małżonką Elżbietą, prezes Fundacji Jana Pawła II Michael Pająk z małżonką Reginą, przedstawiciele harcerstwa, Róże Różańcowe, przedstawiciele Centrum Polsko-Słowiańskiego z Marianem Żakiem, Pawłem Pachaczem i Izabellą Kobus-Salkin oraz przedstawiciele Polskiej Szkoły im M. Konopnickiej wraz z dyrektorką szkoły Danutą Bronchard, Johnem Czaplińskim z małżonką Alicją z Rady Dyrektorów Polskiej Szkoły oraz dzieci z zespołu  Krakowianki i Górale.

;Ksiądz Szpilski wspominał w kazaniu o niezliczonych chrztach, pogrzebach i weselach

Po zakończeniu mszy św. Czcigodny Jubilat zaprosił wszystkich wiernych na poczęstunek ze słodyczami z Cafe Riviera.

Powinszowaniom i wspomnieniom nie było końca. Jeszcze raz gratulujemy! Szczęść Boże!