7. Polonijny Dzień Dwujęzyczności w Polskiej Szkole św. Michała w Lyndhurst

260
Wspólne zdjęcie na ściance szkolnej sportowców z dyrektorem Arturem Lalikiem (z lewej) i zastępcą Małgorzatą Gadomską Zdjęcia: Polska Szkoła św. Michała w Lyndhurst, NJ

Święto języka, kultury polskiej, tradycji, ale też młodości oraz radości w naszej Polskiej Szkole św. Michała w Lyndhurst, NJ spędziliśmy na sportowo. A dlaczego akurat na sportowo? Sport to zdrowie, każdy wie!

Dzieciaki amatorsko uprawiają różne jego dziedziny, ale większość stanowią miłośnicy piłki nożnej. Na pomysł wpadła pani Ewelina Krasuska – przewodnicząca Komitetu Rodzicielskiego:”A może by zaprosić Klimalę? Jak nie będzie zajęty, to może by wpadł i poopowiadał o swojej karierze piłkarskiej”.

Zgodził się, a my poszliśmy za ciosem. Jak to się mówi: “sprawy w swoje ręce wzięła pani Małgosia Gadomska – popytała, podzwoniła, porozmawiała i poprowadziła całą imprezę”. 

Od lewej Patryk Klimala – piłkarz, Adam Brzeziński – kulturysta, Dariusz Wesołowski – trener, Wojciech Szuliński – judoka

I tak to zaszczycili nas swoją obecnością znani sportowcy: Patryk Klimala – zawodnik Major Soccer League NY Red Bulls, Wojciech Szuliński – wielokrotny medalista mistrzostw i zawodów w judo oraz sambo, Adam Brzeziński – kulturysta federacji NPC, Dariusz Wesołowski – prezes oraz trener SC Vistula w Garfield, NJ, polonijnego klubu piłkarskiego.

Przedszkolaki i uczniowie zerówki spędzili wesoło czas na zabawach, konkurencjach sportowych, projektach plastycznych przygotowanych przez wychowawczynie w swoich klasach, a Patryk Klimala i Adam Brzeziński odwiedzili ich i poczytali im wierszyki. Uczniowie klasy 1-8 i rodzice uczestniczyli w imprezie w auli szkolnej.

Konkurencja sportowa “buty do kosza” z udziałem pana Darka i Adama

Goście bardzo ciekawie opowiadali o swojej sportowej pasji, pokazali zdobyte trofea, poczytali dzieciom. Pan Darek Wesołowski, trener SC Vistula, przeprowadził rozgrzewkę taka, jaką wykonuje z piłkarzami przed treningami, ale oczywiście w wersji skróconej. Przy głośnym dopingu rozegrały się konkurencje sportowe, w których nasi goście wzięli udział wraz z uczniami i rodzicami. Gdy judoka Wojtek Szuliński rzucał na matę, a kulturysta Adam Brzeziński pokazywał swoje pięknie wyrzeźbione mięśnie – w auli słychać było tylko “wow!”.

Wojciech Szuliński pokazuje tzw. młynek w judo

Kolejki po autografy były długie i mimo, że czas bycia w szkole dobiegł końca, to dzielnie każdy czekał. Miło i wesoło wszyscy spędzili ten dzień .

Patryk Klimala rozdaje autografy

Dzięki sponsorom: Komitetowi Rodzicielskiemu i Lesco Services wszyscy otrzymali “coś” słodkiego, a dzięki PSFCU – Oddział w Garfield szczęśliwcy wyszli z biletami na niedzielny mecz Red Bulls.  

Z niecierpliwością czekamy na to święto za rok!