Apel do Polonii – Stwórzmy wspólnie polskie radio!

20

Świadomość skąd i kim jesteśmy jest bardzo ważna - dla nas i naszych dzieci. Podtrzymywanie więzi z Polską jest nieodłącznym elementem emigracji. Promowanie wielowiekowej polskiej kultury, obyczajów, tradycji to nic innego, jak dzielenie się tym, co nasze, ale i trwaniem w tym z czego jesteśmy dumni.

Wydarzenia związane z zamknięciem w maju 2011 roku ostatniej polskojęzycznej rozgłośni radiowej w metropolii nowojorskiej pokazują, że sytuacja w środowisku polonijnym jest dzisiaj bardzo trudna. Aktualnie dwumilionowa Polonia trzech stanów: Nowy Jork, New Jersey oraz Connecticut nie ma dostępu do polskiego słowa mówionego. Mając na uwadze ogromną rolę, jaką spełnia na obczyźnie polskie radio, my – grupa dziennikarzy związanych z Polskim Radiem 910 AM i Radiem Rytm – za namową wielu słuchaczy podjęliśmy wyzwanie i rozpoczęliśmy działania zmierzające do powstania rozgłośni nadającej audycje w języku ojczystym. Żeby jednak cel ten został osiągnięty bardzo potrzebne jest poparcie tej inicjatywy poprzez złożenie podpisu na odpowiednim formularzu. Będziemy wdzięczni, jeśli wesprą nas Państwo również finansowo.

Apelujemy więc do polonijnych biznesmenów, osób indywidualnych, do wszystkich, którym nie jest obojętny los naszej grupy etnicznej o aktywne włączenie się w realizację tego przedsięwzięcia. Wierzymy, że Polonia otworzy swoje serca i pomoże w dziele powstawania polskiego radia.
Informujcie o tej inicjatywie, przekonujcie innych o potrzebie włączenia się do działań na rzecz Polonii. Nie bądźcie biernymi, bo taka postawa świadczyłaby o słabości naszych organizacji, instytucji i nas samych. Mamy wystarczający potencjał, aby pokazać, że awangarda czasów, w których żyjemy nie zniszczy naszych narodowych więzi.

Tylko wspólnie możemy osiągnąć sukces. Zasługujemy na to, aby polski głos ponownie zabrzmiał w nowojorskim eterze.

Pozostajemy z wyrazami szacunku
Grupa dziennikarzy radiowych:
Elżbieta Gruszfeld, Ewa Jaczyński, Monika Galik, Izabella Laskowska i Wojciech Maślanka

 

Kontakt:
www.polskieradionyc.com
Elżbieta Gruszfeld:
7422 17 Ave., Brooklyn, NY 11204
tel. (347) 275-5965, cell: (347) 417-2884
email: [email protected]
Wojciech Maślanka:
7301 4th Ave. Suite B8, Brooklyn, NY 11209
tel: (347) 602-3622
email: [email protected]

Autor: