Bajkowy bal dla Amelki

0
6

„Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie duchowe i finansowe dla Justyny i Staszka, rodziców półtorarocznej Amelki, u której w siódmym tygodniu życia zdiagnozowano nowotwór nerki – brzmiał apel. – Natychmiastowa operacja usunięcia organu i pobyt w szpitalu przywróciły fizyczną kondycję dziecka. Od tej pory Amelka była pod stałą kontrolą onkologów, którzy potwierdzili prawidłowe wyniki badań. Dwa tygodnie temu Amelka niespodziewanie dostała wylewu i znów znalazła się na intensywnej terapii. Badania wykazały 5-centymetrową zmianę nowotworową na płucu dziecka. Przeprowadzono trepanację czaszki w celu określenia rozległości wylewu i zaistniałych zmian w mózgu. Obecnie Amelka przebywa w szpitalu onkologicznym, a jej stan jest ciężki, ale stabilny”.

Dwie panie Marta Wesołowski i Magdalena Denarska-Skórski napisały wspaniały tekst na bal i wybrały odpowiednią muzykę, aby najmłodsi uczestnicy mogli dobrze się bawić na balu, a rodzice przygotowali stroje znanych bajkowych bohaterów. Do Krainy Bajek – sali przy parafii Our Lady of Assumption w Copiague przybyli: Królewna Śnieżka i krasnoludki, Czerwony Kapturek, Elsa i Kopciuszek, Kaczor Donald, Mickey Mouse z rodziną i wiele innych, znanych postaci. Marta Wesołowski, w roli dobrej wróżki, obwiozła zebraną gromadkę po całym niemal świecie, gdzie mieszkają dobrzy ludzie, którzy potrafili dołączyć się do zabawy.

Dzieci odwiedziły Polskę, gdzie zatańczyły poloneza, następnie Hiszpanię, w której tańczyły makarenę i cza-czę, potem zawitały do Grecji i pochwaliły się, że nieobcy jest im rytm limbo, gdy poleciały do Paryża, to Dobra Wróżka nauczyła je kankana, a w Laponii spotkały Świętego Mikołaja.

W drodze powrotnej do Ameryki dzieci zatrzymały się na Dzikim Zachodzie, gdzie spotkały Indian i kowbojów, wreszcie dotarły do Disney World – a tam na spotkanie przyszli Minnie i Mickey Mouse. I tak minęła wspaniała tańcząca podróż. Dobra Wróżka była pełna podziwu dla małych tancerzy, kończąc bajkowe spotkanie zaprosiła wszystkich wraz z Marylą Rodowicz do tańca i śpiewania. Gdy zabrzmiała piosenka „Niech żyje bal” –  zatańczyli niemal wszyscy obecni na sali.

Znakomitą oprawę muzyczną z najlepszymi bajkowym przebojami dla dzieci przygotował DJ Danny – Daniel Zysko. Przeprowadzono też loterię fantową, na którą organizatorzy przygotowali znakomite paczki i upominki. Ponadto przez cały czas odbywała się sprzedaż książek, małych i dużych serduszek, otwarty został specjalnie na tę okazję salon spa dla najmłodszych, można było zakupić słodycze i napoje itp. Już wiadomo, że zebrano 14 506 dol. W tym samym czasie odbyło się walne zebranie polskich szkół, na którym ich przedstawiciele, zebrali 920 dol., które już są wliczone do całej kwoty.

Rodzice Amelki, już odpowiedzieli na Facebooku: „Dziękujemy Wam z całego serca za wsparcie, jakie nam dajecie w tym trudnym dla nas okresie, i wierzymy, że wasze serduszka dodadzą siły Amelci do dalszej walki!”.

Autor: ELŻBIETA POPŁAWSKA