Basia Moore wystąpi na Manhattanie

10

Basia Moore, polska wokalistka jazzowo-bluesowa wystąpi 5 sierpnia w off-broadwayowskim The Triad Theatre na Manhattanie. Będzie jej towarzyszył znany saksofonista Krzysztof Medyna oraz światowej sławy pianista Eric Olsen.

Standardy jazzowoe, blusowe i klasyczne, a także utwory znane z płyt Basi Moore będzie można usłyszeć podczas recitalu tej artystki w prestiżowym The Triad Theatre. Jej koncert nosi tytuł „International”, który bezpośrednio odnosi się do repertuaru jaki przygotowuje na ten występ.

„Zgodnie z nim zaprezentuję międzynarodowy program. Poszerzyłam swój repertuar o piosenki śpiewane w różnych językach. Zaśpiewam po angielsku, hiszpańsku, francusku, rosyjsku, portugalsku i w brazylijskiej odmianie tego języka oraz oczywiście po polsku” – wyjaśnia artystka w rozmowie z „Nowym Dziennikiem”. – Będą standardy jazzowe oraz dużo bluesa m.in. tytułowy utwór „Gratitude” z mojej ostatniej płyty. Również w klimacie bluesa zaśpiewam przebój „New York State of Mind” i standard „Stormy Weather”. Poza tym zaprezentuję kilka piosenek utrzymanych w bardzo zawrotnym tempie i połączonych z improwizacją. Będą też piosenki polskie, m.in.: „Walc dla Chopina”, który jest nieoficjalnym hymnem amerykańskiej Polonii i ludowa piosenka „Zachodzi słoneczko”, którą zaśpiewam a cappella” – wyjaśnia Basie Moore. Podczas recitalu będzie jej towarzyszył saksofonista Krzysztof Medyna oraz znany pianista Eric Olsen, z którym już wcześniej koncertowała.

W słynnym off-broadwayowskim The Triad Theatre polska artystka wystąpi po raz pierwszy dlatego też bardzo zależy jej na polonijnej publiczności i w związku z tym serdecznie wszystkich zaprasza na swój koncert, ktory rozpocznie się o godz. 4 po południu.

Bilety wstępu będzie można nabyć bezpośrednio przed wejściem do teatru, który mieści się przy 58 West 72nd Street na Manhattanie. Można je także zarezerwować pod numerem tel. (212) 362 2590 oraz kupić poprzez stronę www.vendini.com. Wejściówki są w cenie 25 dolarów, do tego należy także zamówić w lokalu dwa drinki.

Po występie będzie można spotkać się i porozmawiać z Basią Moore, a także nabyć jej najnowszy album pt. „Gratitude”. Nagrania z jej wszystkich płyt można odsłuchać na YouTube, a więcej informacji na jej temat można znaleźć na facebookowym profilu pod nazwą „Basia Moore”.

Autor: WOJTEK MAŚLANKA