Biskup Mikołaj w szkole na Greenpoincie

149
Szkołę im. Konopnickiej co roku odwiedza Święty Mikołaj noszący szaty religijne / Foto: ARCHIWUM SZKOŁY

Uczniów Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie odwiedził w sobotę, 7 grudnia, Święty Mikołaj – biskup w infule i z pastorałem oraz workiem słodyczy.

“Zachowując starą tradycję obdarowywania dzieci prezentami pamiętamy, by wręczał je dostojny i sędziwy biskup – powiedziała “Nowemu Dziennikowi” Danuta Bronchard, dyrektorka Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej, która jest jedyną placówką edukacyjną na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, która od początku swojego istnienia, każdego roku, pielęgnuje tradycję Świętego Mikołaja będącego biskupem i noszącym religijne szaty.

“Biskup Mikołaj, który za dawnych czasów pocieszał chorych i zagubionych, teraz przychodzi, aby rozdać dzieciom słodycze i zachęcić je do nauki w polskiej szkole” – opowiada Danuta Bronchard.

Uczniowie śpiewali Świętemu Mikołajowi piosenki, recytowali wierszyki, a także czytali opowiadania ze swoich podręczników / Foto: ARCHIWUM SZKOŁY

Okazuje się, że Święty Mikołaj był długo oczekiwanym przez dzieci gościem. Uczniowie czekali nie tylko na prezenty, ale również na to, aby móc przed nim popisać się zdobytą w szkole wiedzą i umiejętnościami. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, a także czytały płynnie ze swoich podręczników. Przed wizytą Świętego Mikołaja nauczycielki przybliżyły dzieciom jego postać jako biskupa, a także opowiedziały o jego dobrych uczynkach oraz rozdawanych prezentach.

“Ta fascynująca wszystkich uczniów postać na pewno będzie dla społeczności szkolnej źródłem inspiracji do podejmowania nowych wyzwań i działań charytatywnych, zwłaszcza w środowisku lokalnym” – podkreśliła pani dyrektor.

Każdy uczeń został obdarowany prezentem / Foto: ARCHIWUM SZKOŁY