Chcemy, aby dzieci się uśmiechały

59

W sobotę, 3 grudnia, w auli przy kościele św. Krzyża na Maspeth, odbyła się zabawa mikołajkowa zorganizowana przez Children’s Smile Foundation – Fundację Uśmiech Dziecka. Gościem honorowym był konsul Piotr Janicki z żoną.

Impreza zorganizowana została z myślą o dzieciach potrzebujących naszej pomocy, które przebywają w domach dziecka w Polsce oraz o dzieciach z rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji losowej. Gościliśmy także przedstawicieli Polish & Slavic Federal Credit Union, którzy przynieśli dla dzieci ogromny kosz świątecznych czekoladek.

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci takich, jak: występ komika (magic show), zajęcia plastyczne oraz spotkanie ze specjalnym gościem – Świętym Mikołajem, który wręczył dzieciom upominki.

Dzieci wykonały kartki świąteczne, które przekazały jako prezenty dla podopiecznych z domów dziecka.
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas podarunków i miłości. Zebrani goście oraz sponsorzy okazali swoje wielkie serce i hojność. Przed sceną było ustawione drzewko, z którego można było zdjąć bombkę i złożyć donację na domy dziecka w Polsce. Odbyła się również licytacja koszulki Adama Małysza z jego własnoręcznym autografem, którą podarował jeden z uczestników zabawy. Koszulka została sprzedana za 150 dolarów, a osoba, która ją wylicytowała, sama wybrała dom dziecka, do którego prześlemy pieniążki.

Dzięki ofiarności naszych sponsorów oraz przybyłych gości możemy sprawić, żeby dzieci uwierzyły, że jest ktoś, kto o nich pamięta, ktoś, komu zależy na tym, aby od czasu do czasu mogły się uśmiechnąć.

Dochód z zabawy zostanie przekazany do domów dziecka w Polsce oraz na pomoc dzieciom z rodzin polskich w USA, które zwłaszcza w okresie przedświątecznym potrzebują naszego wsparcia i pomocy.

Fundacja pragnie bardzo gorąco podziękować wszystkim przybyłym na imprezę oraz sponsorom, a w szczególności: W-Nassau Meat Market, Old Poland Bakery, Steve’s Meat Market, Krakus Inc., European Deli, Wizard Electronics, Polsat Inc., Perfumeria S&D, Cracovia, P&SFCU, Arthur’s Funeral Home, Frank Kowalinski Post nr. 4, Princess Manor, Megiel Funeral Home. Gorące podziękowania składamy zespołowi The Masters, który bawił zgromadzonych gości i nie wziął za to żadnego wynagrodzenia oraz księdzu proboszczowi Piotrowi Żendzianowi za udostępnienie sali.
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na nasz doroczny charytatywny Bal Walentynkowy, który odbędzie się 11 lutego 2012 roku w Polonaise Terrace na Greenpoincie.

Więcej informacji można uzyskać w biurze fundacji pod adresem:
Children's Smile Foundation
60-43 Maspeth Ave
Maspeth, NY 11378
Tel: (718) 894-6443
Fax: (718) 416-4068
www.childrenssmilefoundation.com
[email protected]

Autor: JOANNA MRZYK