Constance Care stawia na nogi

38

Centrum Rehabilitacji Constance Care w Kierszku koło Warszawy oferuje innowacyjne i skuteczne usługi rehabilitacyjne, przy użyciu najnowocześniejszych technologii robotycznych.

Klinika Constance Care mieści się w Kierszku, 20 mil od Warszawy, tuż obok słynnego, malowniczego Konstancina – centrum uzdrowiskowego i wypoczynkowego. Oferuje zabiegi rehabilitacyjne w szpitalu oraz ambulatoryjne dla pacjentów lokalnych, jak również tych z zagranicy. To zabiegi indywidualne z doświadczonymi terapeutami, którzy korzystają z najnowocześniejszych urządzeń do rehabilitacji. Wysokiej jakości leczenie, w połączeniu z wygodnym i spełniającym najwyższe standardy zakwaterowaniem nie mają sobie równych w całym regionie.

Constance Care to spełnione marzenie Jacka Walukiewicza, z wykształcenia inżyniera, który miał kiedyś okazję odwiedzić wiele ośrodków rehabilitacyjnych w Europie i zauważył brak takich klinik w Polsce. Za cel postawił sobie rozwiązanie tego problemu. “Rozeznając temat zwiedziłem wiele wspaniałych ośrodków w Europie, zobaczyłem, jak naprawdę powinna wyglądać rehabilitacja i jak bardzo w Polsce brakuje ośrodków rehabilitacyjnych na odpowiednim poziomie. Dzisiaj, po niecałych 3 latach od otwarcia, Constance Care współpracuje z najbardziej zaawansowanymi technologicznie producentami sprzętu rehabilitacyjnego na świecie, w tym ze słynną japońską Cyberdyne. Jesteśmy drugim w Europie i trzecim na świecie ośrodkiem, w którym prowadzona jest od 2015 roku unikalna terapia za pomocą aktywnego egzoszkieletu HAL” – mówi Walukiewicz.

Constance Care otworzyło swoje podwoje w 2015 r. Może się poszczycić najnowocześniejszymi technologiami dostępnymi na rynku, które przyspieszają terapie i sprawiają, że ich rezultaty są lepsze niż w przypadku tych tradycyjnych. Do kliniki przyjeżdżają pacjenci z całej Polski oraz z wielu innych krajów, potrzebujący rehabilitacji w związku z takimi chorobami, jak np. stwardnienie rozsiane czy porażenie mózgowe, albo ci, którzy przechodzą rekonwalescencję po wypadku lub udarze mózgowym.

Klinika ma wyłączność na używanie systemu HAL, firmy Cyberdyne. To zrobotyzowany egzoszkielet, który pozwala osobom z uszkodzeniami rdzenia kręgowego ponownie nauczyć się chodzić. Terapia składa się z 90 zabiegów, o rosnącej trudności, dostosowanej do postępu, jaki robi pacjent.

W przeciwieństwie do wielu innych klinik rehabilitacyjnych Constance Care oferuje tylko zabiegi indywidualne (pacjent-terapeuta), podczas których pacjenci mają dopasowany program rehabilitacji do swoich potrzeb i możliwości, a ich postępy są skrupulatnie monitorowane.

“Pacjenci są w stanie uzyskać u nas maksymalny możliwy dla siebie efekt terapii. Za ich zgodą prezentujemy na naszych stronach internetowych wiele przykładów obrazujących codzienne treningi. Pokazujemy postępy i ogrom koniecznej do ich uzyskania pracy – wyjaśnia Walukiewicz. – Przyjeżdżając do Constance Care każdy pacjent musi być zdecydowany na codzienną, kilkugodzinną pracę z terapeutą. Ważne dla pacjentów w podjęciu decyzji o przyjeździe do nas jest na pewno to, że jakość realizowanych u nas terapii jest na najwyższym światowym poziomie, natomiast ceny są zdecydowanie niższe niż w krajach Ameryki Północnej czy Europy Zachodniej”.

W Constance Care pracuje zespół doświadczonych specjalistów: lekarzy, fizjoterapeutów, masażystów, biegłych w tradycyjnych metodach rehabilitacji, ale też przeszkolonych w zastosowaniu systemu HAL firmy Cyberdyne oraz innych nowoczesnych urządzeń używanych w tej klinice.

“Lekarze i terapeuci zatrudnieni w Constance Care mają niespotykane w innych ośrodkach umiejętności, potrafią połączyć wiedzę o najnowszych zdobyczach nauki, najwyższą jakość terapii manualnej z korzyściami jakie umożliwiają najnowocześniejsze urządzenia robotyczne na świecie, dostępne właśnie u nas. Dzięki temu, pracując z naszymi pacjentami, jesteśmy w stanie uzyskać zdecydowanie większą poprawę w krótszym okresie niż jest to możliwe bez zastosowania takich elementów terapii. Wszyscy nasi terapeuci ukończyli studia i posiadają tytułu magistra, a niektórzy również doktora rehabilitacji. Nasi lekarze są profesorami, docentami i doktorami” – podkreśla Walukiewicz, który prowadzi współpracę z lokalnymi i międzynarodowymi partnerami i dzięki temu może oferować najlepsze i najnowocześniejsze metody rehabilitacji.

Dzięki niedawno podpisanemu porozumieniu z nowojorskim Mt. Sinai Health System doświadczenie tej prestiżowej i jednej z najbardziej znanych na świecie instytucji medycznych będzie można przenieść do Polski, do Constance Care właśnie.

„Współpracujemy z uznanymi ośrodkami naukowo-badawczymi i partnerami medycznymi w tym z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Bergmannsheil Universitaetsklinik z Bochum (Niemcy) oraz z Mount Sinai z NYC. Realizujemy rehabilitacyjne projekty finansowane przez Unię Europejską – obecnie ukierunkowany na dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym – mówi Walukiewicz. – Mamy umowy o współpracę z największymi firmami ubezpieczeniowymi w Polsce, w tym z PZU i Wartą”.

Obecnie klinika Constance Care mocno się rozrasta, by mogła sprostać coraz większemu zainteresowaniu ze strony pacjentów zagranicznych, którzy chwalą sobie pobyt w Constance Care nie tylko ze względu na skuteczne i nowoczesne programy rehabilitacyjne, ale również wygodne zakwaterowanie, a wszystko w cenie o wiele niższej niż ta, którą trzeba zapłacić np. w Stanach Zjednoczonych.
Więcej informacji: www.constancecare.pl i want2walk.com.

Pytania dotyczące programów rehabilitacyjnych i możliwości inwestycji w ośrodku można kierować do mecenasa dr. Tomasza Bojko ([email protected]), który jest przedstawicielem Constance Care w Stanach Zjednoczonych); [email protected] (klinika w Polsce).

Autor: Tekst sponsorowany