Dom Polski Cracovia Manor ma nowy zarząd

194
Grażyna Torbus – nowa prezes zarządu Polskiego Domu Cracovia Manor ZDJĘCIA: JANUSZ M. SZLECHTA/NOWY DZIENNIK

W niedzielę, 21 listopada, odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, w którym uczestniczyło 43 właścicieli akcji Domu Polskiego Cracovia Manor w Wallington, NJ. Cracovia działa już 86 lat.

Prezes ustępującego zarządu Hanna Ślęzak przedstawiła sprawozdanie z ostatniej dwuletniej kadencji, która z powodu pandemii Covidu-19 została przedłużona o rok i trwała 3 lata. Jej sprawozdanie oraz sekretarza i skarbnika zostały przyjęte większością głosów.

Następnie wybrano 5-osobową komisję skrutacyjną i przystąpiono do głosowania na 17 kandydatów do zarządu, z których do nowego zarządu mogło wejść tylko 11 osób.

Samo głosowanie i liczenie głosów trwało blisko dwie godziny. Po czym ogłoszono wyniki.

A oto nowy zarząd Cracovii:

Grażyna Torbus – prezes

Witold Bagiński – wiceprezes

Celina Urbankowska – sekretarz,

Małgorzata Gruca – sekretarz finansowy,

Krzysztof Rychter- skarbnik,

Witold Kulesza – menadżer.

W skład zarządu zostali również wybrani:

Sławomir Gancarz, Józef Guzik, Andrzej Łukaszek, Małgorzata Majcherczyk i Iwona Podolak.

– Serdeczne podziękowania składam pani prezes Hannie Ślęzak za jej poświęcenie i oddanie dla Cracovii Manor – powiedziała nowo wybrana prezes Grażyna Torbus. – Szczególnie doceniamy jej pracę, ponieważ udało jej się przeprowadzić Cracovię przez czas pandemii, który był niezmiernie trudny dla biznesu restauracyjnego – dodała.

Nowy zarząd ma przed sobą ogrom nowych zadań, które zamierza  zrealizować dla dobra Cracovii i Polonii w Wallington i okolicy. Pozostaje tylko życzyć członkom zarządu powodzenia i samych sukcesów, czyli aby w każdy weekend w Cracovii coś pozytywnego się działo, a przede wszystkim aby to były imprezy, które jej zapewnią nawet skromny dochód.

Cracovia Manor w Wallington, NJ

Zarząd już zaprasza na świąteczne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Cracovii Manor w niedzielę, 12 grudnia o godzinie 3 po południu. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym spotkaniu mogą się kontaktować z biurem, tel. 973-473-8527 lub 201-247-7107.