Dzień Dziecka na Ozone Park

213
Nauczycielka śpiewu i muzyki Anna Pasternak (z lewej) ze swoimi uczniami. Foto: Z ARCHIWUM PRZEDSZKOLA

Z okazji Dnia Dziecka w pięknej sali Polskiego Klubu „Sokolnia” na Ozone Park zgromadzili się rodzice, krewni i przyjaciele dzieci, które zaprezentowały swój pierwszy w życiu koncert muzyczny.

Inicjatorką uroczystości była mgr Anna Pasternak, dyrektor Ogniska Muzycznego „Charming Tunes”, działającego pod auspicjami przedszkola „Skrzacik” z Ozone Park, którego dyrektorką jest dr Alicja Paszkowska. „Jesteśmy wdzięczni zarządowi oraz członkom Klubu ‘Sokolnia’ za umożliwienie dzisiejszego spotkania oraz zorganizowanie poczęstunku dla uczestników – podkreśliła Alicja Paszkowska i przedstawiła Annę Pasternak mówiąc: „Pani Anna mieszka w USA zaledwie od trzech lat i już osiąga duże sukcesy. Jest dyrektorem muzycznym Przedszkola ‘Skrzacik’, Polskiej Szkoły im. św. Faustyny, członkiem kwartetu smyczkowego Greenpoint String Quartet, zespołu Sokolnia Band, Polish American Folk Dance Company, występowała także w spektaklu „My, dzieci wolności”. Pani Pasternak to nie tylko osoba o dużej wiedzy muzycznej, duszy artystycznej, szlachetnej osobowości, ale również, a może i przede wszystkim to wspaniały pedagog, który ma doskonałe podejście do dzieci i potrafi zachęcić je do nauki gry na instrumencie muzycznym”.
W Ognisku Muzycznym „Charming Tunes” dzieci uczą się grać na jednym z trzech instrumentów: na skrzypcach, keyboardzie oraz gitarze, a warto zaznaczyć, że niektóre grają nawet na dwóch. Najmłodsi uczniowie mają 4 lata, a najstarsi dobiegają 60.
Koncert otworzył występ dzieci z Przedszkola „Skrzacik” utworem „You Are My Sunshine”, wykonanym w trzech językach (angielskim, polskim i hiszpańskim) w tłumaczeniu Alicji Paszkowskiej. Utwór dedykowany był rodzicom, jako podziękowanie za umożliwienie rozwijania talentów dzieci. Podczas koncertu, w którym brało udział 17 uczniów, znalazły się utwory dziecięce, ludowe, ale również klasyczne: Beethovena, Bacha, Offenbacha czy Haydna. Przy dźwiękach gitary, keyboardu oraz perkusji Izabela Górska i Filip Sadowski zaśpiewali piosenkę „Shallow” z repertuaru Lady Gagi i Bradleya Coopera. Na zakończenie, przy akompaniamencie dzieci, rodzice i dzieci wspólnie zaśpiewali piosenkę Maryli Rodowicz „Wsiąść do pociągu” oraz ludową pieśń „Hej sokoły”.
Wszystkie dzieci otrzymały paczki z okazji Dnia Dziecka, a młodzi artyści – dyplomy uznania. Rodzice i krewni częstowali się kawą i ciastem, dzieci radowały się zabawą prowadzoną przez Dominikę Pasternak i Monikę Szydło, natomiast długa kolejka dzieci ustawiła się do Anny Chaney, nauczycielki ze “Skrzacika” i Polskiej Szkoły św. Faustyny, która malowała dziecięce twarze. Dopełnieniem muzycznej imprezy był występ zespołu Sokolnia Band (Anna Pasternak, Dariusz i Benedykt Drzewicki, Adam Kula, Franciszek Zgaja, Krzysztof Magda), który zaprezentował popularne polskie melodie biesiadne. Wszyscy uznali, że pierwszy koncert przerósł ich oczekiwania i z niecierpliwością czekają na kolejne.

Przedszkolaki podczas koncertu. Foto: Z ARCHIWUM PRZEDSZKOLA.