Dzień Dziecka w polskich dzielnicach – Deszcz nie jest straszny maluchom

46

Uśmiech, radość i dobry humor dopisywały milusińskim podczas niedzielnych imprez zorganizowanych w polskich dzielnicach z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Okazało się, że nawet deszcz nie jest w stanie zepsuć im dobrej zabawy.

W niedzielę, 5 czerwca, w polskich dzielnicach Nowego Jorku odbyło się kilka imprez dziecięcych. Mimo pewnych obaw związanych z deszczową pogodą wszystkie, które były zaplanowane na ten dzień, odbyły się zgodnie z zapowiedzią.

ZABAWA Z BIKERSAMI
Dziecięce szaleństwa o godz. 11 przed południem rozpoczęły się w McGolrick Park na Greenpoincie. I chyba w tym miejscu deszcz najbardziej dał się we znaki. Wiele osób potraktowało jednak chwilowe opady jako jedną z przeszkód Wielkiego Wyścigu Małych Twardzieli. W biegu sprawnościowym wzięli udział milusińscy i ich rodzice. Mieli do pokonania trasę z wieloma różnymi przeszkodami, po ukończeniu których otrzymali medale z napisem “Super Kid”. Prócz tego na maluchów czekało sporo upominków, słodyczy i różnych gadżetów.

“Pomimo nie najlepszej pogody zabawa się udała i na pewno dzięki niej sprawiliśmy wiele radości dzieciom, które przyszły na naszą imprezę” – stwierdził Daniel Sadowski, prezes Unknown Biker’s MC, klubu motocyklowego, który wraz z dwoma innymi – Iron Slavs MC oraz Husaria RC – był organizatorem zabawy w McGolrick Park.

DZIECIĘCE CENTRUM
O wiele więcej szczęścia mieli organizatorzy zabawy dziecięcej w Centrum Polsko-Słowiańskim, bo dysponowali zadaszonym pomieszczeniem. Wszystkie atrakcje dla dzieci – prócz loterii fantowej – były darmowe, łącznie z jedzeniem i piciem.

“Pogoda nie dopisała, ale za to dopisała frekwencja – powiedziała Bożena Kamińska, prezes i dyrektor wykonawcza CP-S. – Robimy to już od wielu lat dzięki wsparciu Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Przez to naszą działalność, która na co dzień skierowana jest do dorosłych, możemy rozszerzyć na najmłodszych. Wspiera nas w tym także Polska Szkoła im. Marii Konopnickiej z Greenpointu, więc wspólnie możemy promować polską kulturę i zabawę”.

Podczas trzygodzinnej zabawy dzieci wzięły udział w wielu konkursach z nagrodami. Odbyły się lekcje tańca, które poprowadziła Regina Maziarz, zajęcia malarskie przeprowadzone przez prof. Krzysztofa Zacharowa oraz nauka szermierki, której tajniki zdradzał mistrz szabli Janusz Młynek. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ taneczny zespołu “Wianek” oraz przedstawienie, które dał “Teatr Wielki i Bąbelki”, złożony z dziecięcych aktorów.

HAWAJE NA MASPETH
Również wspaniała atmosfera panowała w Knockdown Center na Maspeth, gdzie swoją doroczną dziecięcą imprezę zorganizowało Children's Smile Foundation. Hawajski klimat sprawił, że jej uczestnicy przez kilka godzin – a zabawa trwała od 2 ppoł. do 7 wiecz. – czuli się jak na wakacjach. Były plażowe zabawy i konkursy oraz kolorowy, hawajski wystrój dużej hali, w której nawet zmieścił się dmuchany zamek do skakania.

Wśród uczestników hawajskiej imprezy pojawił się konsul Mateusz Stąsiek z żoną Ewą oraz dwiema córkami. Dzieci w trakcie zabawy uczyły się tańca hula, mogły wykonać sobie hawajskie ubranka, spódnice, wianki, maski, a także – na stoisku arts & crafts – wykazać się swoimi zdolnościami manualnymi.

Nie zabrakło występów artystycznych. Swoje umiejętności zaprezentowała grupa tańca rewiowego “Iskierki” pod kierownictwem Danuty Zakrzewskiej oraz dziecięcy zespół muzyczny “Gaudete” Ewy Gindorowicz.

Wystąpiła także młoda wokalistka Paulina Nowakowski, która zaśpiewała “Dmuchawce, latawce, wiatr” z repertuaru Urszuli oraz “Pokonaj siebie” z repertuaru Iwony Węgrowskiej i zespołu Feel. Do tańca przygrywał DJ Ikez jr. Nie zabrakło także loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami oraz pysznego jedzenia i picia.

“Pieniądze, jakie udało nam się dzisiaj zebrać, przeznaczymy na rehabilitację Gabrysi Weese z Queensu i chemioterapię Anielki Płochockiej z Polski, która będzie się leczyła u dr. Davida Abramsona na Manhattanie” – wyjaśniła Joanna Mrzyk, dyrektor wykonawcza Children's Smile Foundation.

Hawajski Dzień Dziecka został zorganizowany dzięki wsparciu hojnych sponsorów, wśród których byli m.in.: P-SFUK, The Perecman Firm, Joanna Gwozdz Attorney, AMN Corporation, Bridge Capital Corporation, Syrena Bakery, Auto Max Services oraz Krasnale Family Group Day Care.

DZIEŃ DZIECKA NA RIDGEWOOD
Maluchy z Ridgewood mogły świętować Dzień Dziecka w słonecznych promieniach. To dlatego, że dla nich zabawa została zorganizowana w środę, 1 czerwca, dokładnie w dniu ich święta, w Krasnale Family Group Day Care.

“Dzieci wzięły udział w wielu konkursach i zawodach zręcznościowych, za co otrzymywały medale i różne nagrody, które mogły sobie same wybrać.

Było m.in. rzucanie piłkami do celu, balonami z wodą, taniec brzucha, konkurs 'Jaka to melodia' i wiele innych zabaw” – wyjaśnia Barbara Stanczak, dyrektorka przedszkola. Poza tym milusińscy “podróżowali pociągiem” po różnych częściach świata, odwiedzały swoich zagranicznych rówieśników i poznawały inne kraje oraz ich kulturę. Przekonały się także, że faktycznie Dzień Dziecka to święto międzynarodowe.

Z kolei starsze dzieci mogły wziąć udział zabawie, która została przygotowana przez Polską Szkołę im. św. Jadwigi Królowej w audytorium przy parafii św. Macieja. Impreza odbyła się w sobotę, 4 czerwca, i prowadzona była przez Edytę Maselbas z fundacji Noble Planners. Również na jej uczestników czekało sporo atrakcji, zabaw i konkursów oraz różnych nagród. Nie zabrakło także poczęstunku i upominków.

Autor: WOJTEK MAŚLANKA