Edukację zaczynamy od przedszkola

133
Przyjęcie urodzinowe było jedną z atrakcji pierwszych zajęć w przedszkolu ZDJĘCIA: ELŻBIETA POPŁAWSKA

Przedszkole Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Zbigniewa Herberta w Copiague, NY, rozpoczęło swoją działalność, i to bardzo hucznie. Tego dnia bowiem Zosia, jedna z wychowanek, obchodziła urodziny, więc dzieci uczestniczyły także w przyjęciu urodzinowym.

Zajęcia to przede wszystkim zabawa połączona z elementami edukacji

W przedszkolu już od pierwszego dnia nowego roku szkolnego oferowane są bardzo urozmaicone zajęcia z doświadczonymi nauczycielkami, panią Marią i panią Stefanią. Programy edukacyjne zaplanowane są na pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:15 rano do 12:00, z możliwością przedłużenia do godziny 1:00 po południu. Zajęcia polegają przede wszystkim na zabawie dzieci połączonej z elementami edukacji: poznawania wierszyków, piosenek, literek. Podczas różnych zabaw ruchowych oraz projektów dzieci rozwijają umiejętności pracy w grupie.

Pamiątkowe zdjęcie dzieci i nauczycielek z okazji pierwszego spotkania w nowym roku szkolnym

Przede wszystkim jednak przedszkole jest zabawą z innymi dziećmi, podczas której maluchy uczą się podstaw przebywania i funkcjonowania w grupie: dzielenia się, uprzejmego zwracania się do siebie nawzajem, a także czerpania radości z samodzielnie wykonywanych czynności.