Halloween po żeglarsku

256
Panie w pięknych strojach. Na zdjęciu od lewej: Anna Wiśniewska, Jolanta Czupryńska, Elżbieta Ziółkowska i Zofia Proniewska ZDJĘCIA: JANUSZ M. SZLECHTA/NOWY DZIENNIK

Barka stojąca w Moonbeam Gateway Marina na Brooklynie, niedaleko lotniska JFK – siedziba Polskiego Klubu Żeglarskiego w Nowym Jorku – w sobotę, 31 października, tętniła życiem. Natomiast cała marina była cicha i spokojna. Jachty i łodzie motorowe cumujące w kejach były puste.

Na Barce od lat organizowane są piękne imprezy dla członków klubu i miłośników żeglarstwa, między innymi: „Noc pod gwiazdami”, „Mojito Night” czy „Żeglarska Wielkanoc”. W tym roku, niestety, z powodu pandemii koronawirusa, żadnych regat nie było, a na samej Barce odbyły się nieliczne spotkania. Najwięcej osób uczestniczyło w sobotę, 1 sierpnia 2020 roku, w pożegnaniu Mirka Popławskiego – długoletniego członka klubu, który kilka dni później wrócił na stałe do Polski…

Przy barze można było wypić lampkę wina lub piwo. Za barem stoją piratka
Zofia Proniewska i Jolanta Czupryńska

W sobotni wieczór, 31 października, na Barkę przybyło 20 osób, większość w odpowiednich strojach (w ubiegłym roku uczestników halloweenowej imprezy było pięć razy więcej). Była więc wiedźma, morska meduza, byli też piraci. Z daleka widać było, że w cichej marinie jedynie na Barce coś się dzieje, bo emanowała światałami i piękną muzyką.

Tańczą „piraci” Zofia Proniewska i Mieczysław Paszkiewicz

Gospodarzami i organizatorami tego wydarzenia byli Elżbieta Ziółkowska i Mieczysław Paszkiewicz. Wspierani przez pozostałych członków zarządu PKŻ, a także Mirka Rogalskiego, przygotowali salę i zaplecze, fajne jedzenie oraz czuwali nad tym, aby wszyscy czuli się dobrze i dobrze się bawili. Tego wieczoru można było wypić dobre czerwone wino, no i oczywiście polskie piwo Żywiec lub Tyskie. Nikt nie odmówił, kiedy podana została pyszna kiełbasa z grilla, a potem ciasto upieczone przez Elę.

Tańczono niemal do północy przy utworach Adriano Celentano, Czesława Niemena, Ireny Jarockiej, ale także Piotra Szczepanika, Beatlesów i Czerwonych Gitar.

Na zdjęciu od lewej: Jolanta Nadstazik, Luiza Dunat i Mirek Rogalski

– Dziękuję, że byliście dzisiaj z nami na Barce – powiedziała Elżbieta Ziółkowska, sekretarz zarządu PKŻ, do uczestników imprezy halloweenowej. –  Klub potrzebuje wsparcia. Bądźcie z nami. Zapraszajcie innych, którzy lubią wiatr i żeglowanie, aby przychodzili na Barkę i brali udział w regatach oraz imprezach, które na pewno w przyszłym roku będziemy organizować. Już zapraszam na „Żeglarską Wiglię”, która – jeśli nie stanie na przeszkodzie koronawirus – odbędzie się na Barce 12 grudnia.

•••

Polish Sailing Club of New York – Polski Klub Żeglarski

Moonbean Gateway Marina

3260 Flatbush Avenue

Brooklyn, NY 11234

tel. 917-655-3372

email: [email protected]

www.zeglarzeny.org