Hojne serca bikersów

25

Ponad 12 tysięcy dolarów uzbierano podczas różnych weekendowych imprez zorganizowanych z myślą o pomocy dla walczącego z siatkówczakiem Jasia Karwowskiego.Pieniądze te zasilą konto, z którego będą finansowane jego zabiegi przeprowadzane w Memorial Sloan Kettering Cancer Center na Manhattanie.

W miniony weekend odbyło się kilka imprez, podczas których zbierano pieniądze potrzebne na ratowanie oczka 18-miesięcznego Jasia Karwowskiego. Najwięcej pieniędzy – blisko 9,5 tys. dolarów – zebrano w trakcie koncertu „Bikers 4 Jasiu”, zorganizowanego w klubie Coco 66 na Greenpoincie przez motocyklistów z Unknown Biker’s MC oraz Iron Slavs RC przy współudziale wielu wolontariuszy skupionych w facebookowych grupach „Polish Parents” i „Polish Parents pomagają”.

W koncercie udział wzięło kilkaset osób, wśród których licznie stawili się członkowie wielu klubów motocyklowych. Prócz przedstawicieli Unknown Biker’s MC oraz Iron Slavs RC byli także motocykliści z Husarii RC, Polskiej Sfory RC, 69’ERS MC oraz Da Click MC. Nie brakowało także wielu młodych ludzi, chcących wesprzeć akcję oraz posłuchać rockowych zespołów i wykonawców.

Swoje umiejętności zaprezentowali: Awangarda, Chupacabra, Cracked Alice, Karolina Rose i Rick Rocker. Podczas imprezy pojawił się także znany bokser Mariusz Wach, który na szczytny cel zlicytował swoje rękawice. Wolontariusze skupieni w grupach „Polish Parents” i „Polish Parents pomagają” pod okiem Anny i Pawła Jankowskich zorganizowali gorący poczęstunek, w tym m.in. prawie 2000 pierogów, bigos oraz kiełbaski. Poza tym Martyna Florczak, mająca doświadczenie w prowadzeniu licytacji, przygotowała oraz przeprowadziła aukcję atrakcyjnych fantów. Pod wielkim wrażeniem był m.in. Krzysztof Karwowski, tata chorego dziecka, który jednocześnie wyrażał wielką wdzięczność za pomoc, jaką otrzymali od Polonii.

Również na rzecz Jasia Karwowskiego zostały przekazane pieniądze – 3265 dolarów, pochodzące z loterii fantowej przeprowadzonej w trakcie sobotniego Balu Walentynkowego Children’s Smile Foundation.

Poza tym w weekend miały miejsce mniejsze imprezy – również dziecięce – podczas których gromadzono środki finansowe potrzebne na leczenie 18-miesięcznego Jasia, a w polonijnych sklepach zbierano donacje do puszek. Dzięki mobilizacji całej nowojorskiej Polonii oraz różnym imprezom i formom pozyskiwania pieniędzy – również w Polsce – udało się już zebrać fundusze potrzebne na cztery kuracje Jasia Karwowskiego. Dużą zasługę ma tutaj Agnes Bronowski, która zainicjowała w metropolii akcję pomocy dla chorego dziecka.

Wolontariusze facebookowych grup „Polish Parents” i „Polish Parents pomagają” rozpoczęli już zbiórkę pieniędzy na pomoc dla kolejnego dziecka walczącego z siatkówczakiem – dla ośmiomiesięcznego Kacperka Siewniaka. Odpowiednie puszki znalazły się już w polonijnych sklepach i biznesach, a na portalu www.gofundme.com zostało utworzone specjalne konto, na które można wpłacać donacje.

Autor: WueM