I ty możesz zostać Świętym Mikołajem

0
0

Szkoła skontaktowała się z Domem Dziecka i Domem Samotnej Matki w Polsce. Zakupiono potrzebne ubrania, buty, kosmetyki, lekarstwa, żywność, słodycze i inne przedmioty z listy życzeń. Paczki dotarły już do adresatów, dzięki pomocy agencji Anna-Pol Travel i firmy wysyłkowej Dompak. Obdarowane dzieci i samotne matki w e-mailach i w krótkim filmie wyraziły ogromną wdzięczność za przesyłkę.

Warto wspomnieć, że wcześniej szkoła brała udział w akcji pomocy dziewczynce z nowotworem oka, rodzinie zastępczej z trójką niepełnosprawnych dzieci w Polsce i w innych akcjach dobroczynnych.

Nawiązując do bożonarodzeniowej akcji “I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” w szkole zorganizowano konkurs plastyczny. Pomysłodawczynią konkursu była Aleksandra Mroz, nauczycielka klasy 6. Wszystkie prace zostały nagrodzone i można je było oglądać podczas bożonarodzeniowego spotkania. Uczennica Maja Cios napisała: “Święty Mikołaj był biskupem i szóstego grudnia wspominamy jego osobę, ponieważ rozdawał prezenty dzieciom i biednym ludziom. Św. Mikołaj żył aż 1700 lat temu i do dziś podpowiada, jak ofiarować drugiemu człowiekowi coś pożytecznego. Św. Jan Pawel II powiedział, że św. Mikołaj jest 'patronem daru człowieka dla człowieka'”.

W niedzielę, 16 grudnia, w audytorium domu parafialnego kościoła św. Jadwigi we Floral Park odbyło się bożonarodzeniowe spotkanie dla parafian. Proboszcz, ks. Piotr Rożek i Dorota Kaczmarzyk, od ponad siedmiu lat dyrektor szkoły, przywitali przybyłych gości świątecznymi i noworocznymi życzeniami i zaprosili do wspólnego celebrowania. Scenariusz tegorocznego przedstawienia pt. “Zima, święta i dom pełen wspomnień” napisała Emilia Boguszewska, zastępca dyrektora szkoły i jednocześnie wychowawczyni klasy czwartej. Nad oprawą muzyczną i oświetleniem czuwał Piotr Górnicz, ojciec dwóch absolwentek, od wielu lat współpracujący ze szkołą. Pięknie została udekorowana scena, na której w stajence zjawili się: aniołowie, św. Józef i Maryja z dzieciątkiem Jezus.

Uczniowie swoim przedstawieniem przekazali, że “Pan Jezus narodził się w szopce, aby pokazać nam, że wie, co to jest bieda i cierpienie. Dał nam przykład, jak żyć. Pokazał nam, że nie liczy się to, co mamy, ale jacy jesteśmy”.

Po przedstawieniu dzieci odwiedził Święty Mikołaj i obdarował szczodrze prezentami. Komitet Rodzicielski z przewodniczącą Małgorzatą Kozikowską przygotował dla wszystkich uczestników spotkania poczęstunek.

Autor: ELŻBIETA POPŁAWSKA